Свято – триптих Покрови Пресвятої
Чотирнадцятого жовтня відзначається одне з найбільш шанованих свят в Україні - свято Покрови Пресвятої Богородиці, або, як зазвичай кажуть, "Покрови" чи "Святої Покрови".
Свято Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят на Україні. Християни у цей день обов’язково відвідують церкву та моляться про захист оселі, міцне здоров’я та щасливу родину. Раніше, до Покрови усі мали закінчити роботу на полях, зібрати та укласти в комори урожай та починати готуватись до зими. Ця традиція має дохристиянське коріння, її часто приписують до язичницьких обрядових звичаїв. „Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем”. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови.
Для козаків свято Покрови було найбільшим і найзначущим святом. В цей день у козаків відбувалися вибори нового отамана.Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА), яка постала в час другої світової війни на землях Західної України як збройна сила проти гітлерівської і більшовицької окупації батьківських земель, теж обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці. Отже сьогодні Покрова – це свято не тільки народне і релігійне, а й національне.
Сьогодні ж 14 жовтня святкують так масштабно, як ніколи. По всіх містах зберігся звичай ходити в церкву в цей день. Окрім того, деякі українські воїни до сих пір підтримують традиції та святять у цей день свою зброю. У кожному містечку організовуються концерти, ярмарки, змагання та багато іншого. Не винятком став і наш ліцей "Лідер", який разом з Сарненським історико-етнографічним музеєм організували свято-триптих щодо прийдешнього свята Покрови.
Розпочалося свято з обрядових мандрів «В пошуках Покрову» та демонстрації етногри – хороводу “Печонеє порося”.
Не менш захоплюючим було дефіле - показ дівчат « Етнохустка на стилі». Крім того, на свято був запрошений славний кобзар та лірник Андрій Лящук. Популяризатор етномузики заворожив усіх своїм виконанням. Також вражав виступ ліцеїстів у масовому чоловічому танці "Аркан".
На завершенні свята для учнів був проведений козацький квест, де було визначено преможця і нагороджено цінним скарбом. Після закінчення святкової програми та отримання незабутніх вражень усіх пригощали смачним козацьким кулішем.