Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 441 людина

Освітньо-виховна діяльність в ліцеї "Лідер"

Дата: 22 вересня 2017 о 13:15, Оновлено 22 лютого о 10:47
Автор: Колоїз Т. Г.

21 лютого ліцеїсти відзначали Міжнародний день рідної мови. Учні-випускники філологічних класів у співпраці з учителями Крат Н.В., Дибач Т. А., Іщук О.Р. та бібліотекарем ліцею Юхимчук В.І. проводили нетрадиційний урок для 9-класників з теми "Філіжанка мови по-ліцейськи". Учасники мали можливість поділитися цікавинками функціонування та популяризації української мови, виконували інтерактивні вправи, смакували запашною філіжанкою кави і насолоджувалися красою та багатством рідної мови.

15.02.2024 відбулися зональні змагання з волейболу в рамках І Спартакіади школярів. В напруженій боротьбі юнаки здобули друге місце, а дівчата стали чемпіонами та вибороли путівку у фінал! Вітаємо ліцеїстів з перемогою та пишаємося їх здобутками!

 

Щорічно в усьому світі 11 лютого відзначають Міжнародний день дівчат та жінок у науці. До 9А класу на урок фізики присвячений українкам-науковицям, завітала Собченюк Лідія Андріївна, начальник метеостанції Сарни Рівненської області.  Метою заходу було вшанувати жіночий внесок у розвиток наукової думки і прогрес людства в цілому, а також забезпечити рівний доступ жінок до наукової освіти. Лідія Андріївна занурила нас у світ науки, а також  навчила учнів користуватися дозиметром та правильно робити виміри за допомогою приладу. Учасники уроку з цікавістю провели дослідження рівня радіації у навчальному кабінеті, на подвір’ї та в укритті. Заняття було пізнавальним, цікавим, наповненим емоціями та знаннями.


Підбито підсумки роботи в спільноті "Дівчата STEM". Приємно відзначити, що Сарненський районний ліцей "Лідер" підтвердив статус філіалу 2024 проєкту ДівчатаSTEM. Також варто зазначити, що  учениця даного закладу  та учасниця  проєкту, Ковтунович Олександра, увійшла  у 20 фіналістів менторської програми та є ученицею школи менторства з Євгенією Безпаловою – почесним ІТ-амбасадором України.

   


Щорічно у першу середу лютого світ відзначає цікаве й доволі молоде свято – Всесвітній день читання вголос. Цю подію започаткував міжнародний освітній проєкт «LitWorld» у 2010 році.
Сарненський районний ліцей «Лідер» також взяв участь у цьому проєкті.

      Всесвітній день читання вголос - глобальний рух за грамотність, відзначається для того, щоб підкреслити важливість читання вголос і обміну історіями.


До Дня безпечного Інтернету в ліцеї були проведені такі заходи:

-Година спілкування "Stop-sexting" (про розміщення інтивного контенту в мережі). Діти створили пам'ятку до Дня безпечного Інтернету (9-Б клас. Кл.керівник: Зіневич О.П.)
-Учні 11-Г та 9-А класів також розробили пам’ятку «Поради щодо безпеки в Інтернеті» (кл.керівник: Лежавська О.М., Майданець Н.С.)

-Учні 10-А класу підготували поради: "Як захистити себе від небезпеки в інтернеті?"  (кл.керівник Федорчук О.А.)
-У 9-В класі був проведений урок "Я за безпечний Інтернет" діти встановлювали правила користування Інтернетом, грали в гру "Правда чи міф?", пробували розпізнати чи мають вони залежність від мережі. 

-З 10-Б класом долучились до Всеукраїнського конкурсу "Основи кібербезпеки" спрямованого на розширення знань школярів про Інтернет та його можливості, а також про правила користування мережею та небезпеками, які чатують у ній. Школярі отримали дипломи та сертифікати за участь. (Вчитель: Зозюк К.Л.)

-З учнями 9В,10А(дистанційно) та 10Б провели інтерактивний квест до Дня безпечного інтернету.Учні виконували цікаві завдання створені за допомогою інтернет-ресурсів Kahoot, learningapps,padlet та wordart. Між цими завданнями відбувалося розгляд інфографік від національної поліції України на тему "Інформаційної безпеки", де розглядали різні шахрайські ситуації та запобігання їх реалізації. Обговорювали ситуації із власного життя та досвіду. (Вчитель: Гарбар В.В.)

 

 

 


7 лютого 2024р. в рамках Дня безпеки в Інтернеті у ліцеї була проведена відео лекція для учнів 9 класів на тему «Безпечний Інтернет».  Зустріч провела капітан Альона КІРКОВА, інспектор сектору ювенальної превенції Сарненського районного відділу поліції.

 


29 січня у Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбувся урок-реквієм «Пам’яті – Героїв Крут», метою якого було: розширити знання та ознайомити учнів про трагічну сторінку історії України – битву під Крутами, розкрити значущість події, виховувати любов до Батьківщини її історичного минулого і сучасності.

 


До Дня пам'яті Героїв Крут у 9-Б, 10-А,Б,Г класах був проведений урок-реконструкція "Героїчні Крути", про події поблизу залізничної станції Крут. Під час гри було використано карти, документи, фото та схеми, де учні пробували за допомогою різних джерел, встановити хто брав участь у бою та яким був розподіл сил. Намагалися проаналізувати хитрощі стратегії воєначальників, описати хід бою та підсумувати його вплив на утвердження української державності, а також показати нерозривний зв'язок українських героїв минулого із сучасними героями, які стоять на захисті Батьківщини проти того ж російського ворога сьогодні.

 

 


29 січня, учні 8А класу стали учасниками майстер-класу "Поліська дудка-викрутка" у Сарненському історико- етнографічному музеї. Цей захід фільмували оператори Рівненського телебачення задля створення презентаційної стрічки для внесення до  переліку об'єктів нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО

 


27 січня 1945 року війська 1-го Українського фронту звільнили один із найбільших нацистських таборів смерті – Аушвіц-Біркенау. Під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв стали жертвами нацистської політики, що передбачала знищення народів і груп, які нацисти вважали загрозою або неповноцінними. Близько 1,5 мільйона з них були з території сучасної України.
В історико-етнографічному музеї у місті Сарни учні 10-Г класу долучилися до Години пам’яті жертв Голокосту , де згадували невинних мирних жителів, яких убили наприкінці серпня 1942 року. Присутні вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання, переглянули фільм, присвячений цим страшним подіям.
82  роки тому німецькі нацисти на околиці міста знищили єврейське населення. За два дні — 27 та 28 серпня 1942 року — воно було розстріляне нацистами. За різними підрахунками в ті серпневі дні 1942-го від злочинних діянь загинуло від 14 до 18 тисяч євреїв та 200 ромів.

 У День скорботи та пам’яті схиляємо голову перед тими, чиї життя забрали страшні події тих часів та згадуємо українців, які всіма способами намагалися їм допомогти і нерідко платили за це своїм життям. Вічна пам’ять невинним жертвам Голокосту! Будемо пам’ятати.
Ліцеїсти також прослухали цікаву розповідь «Герої під чужими прапорами. Українці в арміях Другої світової війни».
Дякуємо Вікторії Дашко, директорці Сарненського історико-етнографічного музею, та Василю Кушніру, старшому науковому співробітнику музею, за змогу долучитися до сторінок історії нашого краю.

 


Зустріч з пожежниками 

25 січня 2024 року у Сарненському районного ліцеї «Лідер» відбулася зустріч з НАЙДЕНКО Валентиною Сергіївною, МВН Сарненських територіальних курсів ЦЗ та БЖД ІІІ категорії НМЦ ЦЗ та БЖД Рівненської області та ЛІТВІНОМ Вадимом Сергійовичем, провідним інспектором ВОППЗ та ЦЗ Сарненського РУ ГУ ДСНС України у Рівненській області. Зустріч відбулася з учнями 11-Б та 11-В класів. 
Основним завданням було знайомство ліцеїстів з дотриманням вимог пожежної безпеки, правилами пожежної безпеки при використанні електроприладів, під час експлуатації пічного опалення. Інформування щодо видів первинних засобів пожежогасіння, правила користування вогнегасником, а також правила поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів. 
Зустріч для ліцеїстів була цікавою та пізнавальною. 
Дякуємо за співпрацю.

 

 

 


Активність "Живий ланцюг єдності" (до Дня Соборності України)

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/393284349903890

Засідання МО

08.01.2024 року у Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулося засідання МО. Кафедра МІФ працювала над темою «Формування і розвиток професійної компетентності вчителя». Кафедра суспільних наук розглядала методи удосконалення роботи вчителів кафедри над проведеннями тематичних днів у закладі. Кафедра філологічних наук опрацювали питання переосмислення процесу навчання і виховання національно свідомої мовної особистості. Кафедра природничих дисциплін обговорювали тему «Створення компетентнісно орієнтованих завдань для різних видів перевірочних робіт». Кафедра класних керівників розглядали питання проведення інтерактивної години спілкування.

 

 

 

  

 


Благодійна акція "Подаруй іграшку шкільній ялинці".
Подяка учням 11-Д класу (кл.керівник Басова О.М.)


Підведено підсумки ХХІ обласного літературного конкурсу «ПЕРЛО МНОГОЦІННЕ», приуроченого до Дня української писемності та мови. 
Із понад 400 творчих робіт, Вовчик Катерині, учениці 8-А класу вдалося потрапити у ТОП-30 та вибороти ІІІ місце у номінації "Вірші". 
Керівник: Федорчук О. А. 


14 грудня в Україні вшановують учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Це день мужніх та самовідданих людей, подвиг яких не можливо переоцінити. 

Героїзм, патріотизм і професійна майстерність учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перевірені часом. Ми не маємо права забувати про їх самопожертву. 

Багато з них не дожили до теперішніх днів, віддавши своє життя задля збереження життя і здоров’я майбутніх поколінь. 

Сьогодні ми виражаємо щирі слова подяки та шануємо всіх ліквідаторів за їх мужність, а також схиляємо голови, пам’ятаючи про померлих.


12 та 13 грудня 2023р. у Сарненському районному ліцеї "Лідер" був організований швидкий збір допомоги для воїнів. 
За два дні було зібрано продукти харчування, засоби гігієни, шкарпетки, консервації, а також гроші у сумі 5640 грн, які були витрачені на ліки.
Сьогодні ліцеїсти передали допомогу у волонтерський центр "Сарни".
Дякуємо батькам, учням та колективу ліцею "Лідер" за допомогу.
Божого захисту нашим мужнім воїнам. 
Разом до Перемоги!


Козацькі забави

В спортивній залі ліцею пройшли «Козацькі забави», за участю учнів 10-11 класів. Цікаво й радісно було спостерігати, як хлопці показували не тільки фізичну витривалість, а і знання козацьких традицій. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому чудовому заході. Не обійшлося звісно і без  запального танцю.

 

 

 

                                                  


  

 


10 грудня - Міжнародний день прав людини. 
Права людини – це природні можливості індивіда, що забезпечують його життя, людську гідність і свободу діяльності у всіх сферах суспільного життя. 

Учні 9-А класу дослідили як відомі українці висвітлили важливість прав у афоризмах.

Керівник: Федорчук О. А.


Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація та приниження. На жаль, і сьогодні це поширена проблема в українському суспільстві.
Щороку наш заклад освіти приєднується до Всесвітньої акції “16 днів проти насильства”. Дана акції проходила із 25 листопада по 10 грудня поєднуючи заходи проти насильства, боротьби зі СНІДом, рабством та дій щодо захисту прав людини. 
З метою створення безпечного освітнього середовища у закладі, запобігання вчинення дітьми злочинів, правопорушень, проявів булінгу в освітньому просторі, формування позитивних соціальних установок, було проведено інформаційно-просвітницькі та профілактичні заходи: Години спілкування «Життя без насильства», перегляд відеоролику "Ми проти насилля", тренінгове заняття Оминаємо гострі кути", арт-техніка "Долоньки добра", тренінгова вправа "Види насилля", квес-гра "Стоп насилля", "Хвилинка добра".

 

 

 


День української хустки

            

  

 

 

 

 

 

 


7 грудня 2023 року, у 9-Б класі відбулася година спілкування до Дня української хустки, на якій учні познайомилися з прадавніми традиціями та методами зав’язування української хустки. 
Твердий Богдан приніс та показав свою сімейну реліквію – хустку, якій понад 200 років, що передається з покоління в покоління. 
(кл.керівник Зіневич О.П.)


Сьогодні до ліцейської родини завітав Миколай з помічниками. 
Щиро вітаємо вас з Днем Святого Миколая – одним з найсвітліших і найрадісніших свят. З його приходом кожен з нас сподівається на якесь маленьке диво, здійснення заповітної мрії, котра під силу лише святому. Бажаємо справжнього дива та безмежної радості, добрих посмішок та любові, гарного настрою, світлої надії та міцної віри у доброту. Нехай добрий Святий принесе щастя у ваші сім’ї й благополуччя рідній Україні. Нехай бажання здійсняться! МИРУ та ПЕРЕМОГИ! 

 

 


1.12.2023 відбулися змагання з шашок та шахів в рамках Першої спартакіади школярів. Вітаємо Євтушок Валерію, ученицю 11 В класу, з перемогою !!! Серед 14 учасників вона здобула 1 місце! А команда шашкістів в складі Дриганця Данила та Євтушок Валерії -ІІІ загальнокомандне місце. Команда шахістів в складі Глабець Іванни та Бредуна Олександра також показали хороший результат! Бажаємо учням подальших перемог та пишаємося Їх досягненнями!

  

 


1 грудня світ відзначає день боротьби з СНІДом та толерантності з ВІЛ-позитивними людьми. Всесвітній день боротьби зі СНІДом вперше відзначався 1988 року з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров'я, після того, як на зустрічі міністрів охорони здоров'я всіх країн прозвучав заклик до соціальної терпимості і розширення обміну інформацією щодо ВІЛ/СНІД.

До акції доєдналися учні 10-а класу

Класний керівник: Федорчук О. А.


Учні 9-Б та 10-Б класів долучилися до акції на підтримку ВІЛ-позитивних людей

  


В 11Б класі вчителями Захисту України був проведений урок-квест «Суперкоманда проти мін». Дві команди змагалися в трьох етапах: Правда чи фейк, розгадувати Філворд та пройшли веб-квест на сайті Game.bezpeka.info. В результаті перемогла команда дівчат, які виявилися справжніми знавцями мінної безпеки! Всі учасники отримали сертифікати, адже дуже відповідально поставилися до завдань.

 

 

 


Учні 11-класів мали змогу 29 листопада завітати на Андріївські вечорниці до Сарненського історико-етнографічного  музею. Саме там на молодь чекала Добра Господиня , яка показала справжні  Андріївські вечорниці з  випіканням та кусанням Калити, ліпленням вареників, ворожінням, іграми та танцями.Усі гуляли, веселились, бажали миру і добра нашій Україні

ВІДЕО

 

 


Здавна існувала у нашого народу чудова традиція - вечорниці. Віддаючи шану минулому, беручи усе найкраще у наше сьогодення, 11-класники Сарненського районного ліцею "Лідер" у переддень свята Андрія Первозданного провели вечорниці під зіркою сучасності "Жіночий квартал "Ворожія". Ліцеїсти намагалися відродити усе найдорожче, що є у народу: історію, пісню, мову... Ворожіння на ТікТоці, Хустка-фест, кусання Калити, гра "Мій релакс", смакування вареничками та пирогами, і, звичайно, РЕП... подарували всім учасникам неперевершені емоції.

 

 

ВІДЕО


  


До Дня пам'яті жертв Голодомору у 10-Б та 10-Г класах пройшла година спілкування. Учениця 11-Д класу Шевня Анастасія розповіла про Голодомор 1932-1933 років, ознайомила учнів з трагічним минулим нашого народу, спонукала учнів бережно ставитися до історії своєї країни, пам'ятати про мільйони загублених життів співвітчизників. (кл.керівник Зозюк К.Л., кл.керівник Любиш М.М.)

 

 


У 10-а класі відбулася виховна година: "Їжа як зброя", під час якої ми дослідили яким чином їжа стає зброєю в руках диктаторів, провівши аналогії голодомору 1932-1933 рр. та як одного з інструментів російсько-української війни, визначили механізми реалізації геноцидних практик. 
Впродовж уроку учні мали змогу відвідати онлайн-ресторан часів голодомору та дізнатися чим харчувалися українці аби вижити та якою була ціна цих страв. Поділившись на групи, дослідили меню та стратегії виживання українців в окупації, під обстрілами, під час блокади, в евакуації. 
Часто, спілкуючись з військовими запитують: "Ти сьогодні їв? Що ти їв?", що теж є проявом постгеноцидного синдрому. Саме тому ми вирішили дослідити чим харчуються українські військові, їх польову кухню, посилки від волонтерів, сухпайок українського зразка та британський сухпайок.
Рефлексія. Завершенням години спілкування стала онлайн квіз-гра, під час якої діти закріпили здобуті знання та позмагалися за золото, срібло і бронзу.

Пам'ятаємо! Єднаємося! Переможемо!
(кл.керівник Федорчук О. А.)

 


Вже другий рік поспіль День Гідності та свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого 2022 року. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.
В рамках проведення заходів до Дня Гідності та Свободи, відзначення знакових подій пов'язаних з Революцією Гідності у 10-В класі відбувся виховний захід «Революція Гідності: як це було…».
Цьогоріч минають 90-ті роковини Голодомору 1932–1933 років, який Україна і чимало країн світу визнали геноцидом.
У 10-В класі відбувся урок-пам’яті «Говоримо сьогодні, пам’ятаємо завжди». 
Голодомор 1932-1933 рр. назавжди залишить відмітку в історії кожного українця, вчинений він був радянською владою для знищення українців як нації. Ми завжди повинні пам’ятати про кожного, хто колись постраждав в цій страшній, для нас всіх, трагедії, пам’ятати якою ціною давалась нам свобода.
(кл.керівник Симончук С.Д.)

  

 


Продовжуємо приймати участь у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході «Шкільні ігри» в рамках ініціативи «Пліч-о-пліч».
"COOL GAMES" ліцей «Лідер» - круті ігри для крутих дітей!
Основа «Cool Games», який проводиться під гаслом «Будь розумним, активним, творчим! Будь COOL!» - об’єднала учнів 8-9 класів.
 Щиро вітаємо ліцеїстів, які стали переможцями у естафеті!
I місце – 9-Б клас;
II місце – 9-В клас;
III місце – 9-А клас.

 

 


Учні ліцею долучилися до участі у Всеукраїнському фізкультурно-оздоровчому заході «Шкільні ігри» в рамках ініціативи «Пліч-о-пліч».
Стартував І етап заходу – зі змагань з волейболу серед учнів 
10-11класів. 
Щиро вітаємо ліцеїстів, які стали переможцями!
I місце – 10-Б клас;
II місце – 11-Д клас;
III місце – 11-Б клас.
Бажаємо подальших успіхів!

 

 

 



Виховна година в 11В класі «Боротьба довжиною в 10 років» (кл.керівник Михайлицька І.В.)
Україна – це територія гідності й свободи. Такими нас зробила Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність,своє прагнення до свободи. Та цей іспит не завершився, ми й далі боремося. Кожен з нас наближає перемогу.

 

 


Заряджені гідністю та жагою свободи! Сьогодні, 21 листопада, ми відзначаємо День Гідності та Свободи, вшановуючи мужність, патріотизм та національне єднання.             

Година спілкування  «Ми є народ, якого правди сила».
Україна - незалежна держава, її народ має свою власну думку, гідність, честь, волю. Протягом багатьох століть український народ виборював своє право на свободу. Свободу думок, свободу дій і свободу вирішувати долю своєї Батьківщини. 

11-г клас (кл.керівник Лежавська О. М.)


Важко усвідомити, що минуло 10 років 

10 років від початку бою за Незалежну Українську Державу, свою свободу, нашу гідність і майбутнє, яке ми здатні обирати самі

"Гідність та Свобода  особливо цінними та відчутними стають під час війни. 

Гідність, яку потрібно не втратити, і це в рази складніше, враховуючи виклики сьогодення. 

Свобода, яку відстоюємо високою ціною, і яку мусимо зберегти для наступних поколінь. 

Сьогодні день, який нагадує коли все розпочалося... і це вже 10 років".

З Днем Гідності та Свободи, друзі. Все буде Україна

Підготували учні 10-А класу (кл.керівник Федорчук О.А.)


В 11-Д класі до Дня Гідності і Свободи було проведено  флешмоб "Жовта стрічка" на підтримку тих, хто бореться в окупації (кл.керівник Басова О.М.)


 

 

9В клас підтримав Всеукраїнський флешмоб "Жовта стрічка" на знак підтримки людей, які борються за Україну на окупованих територіях. Флешмоб проходить до Дня Гідності та Свободи (кл.керівник Климчук В.П.)


Виховна година у 8А кл. «ВИСТОЯЛИ НА МАЙДАНІ – ПЕРЕМОЖЕМО У ВІЙНІ!», мета якої  пригадати події, які відбувалися в країні і на Майдані Незалежності у 2013-2014 роках, обговорити цінності, які відстоювали учасники українських революцій, та за які, сьогодні воюють захисники і захисниці у російсько-українській війні, а саме: незалежність та територіальна цілісність, волю, соборність, гідність України та українців. Вшанувати патріотизм і мужність громадян, які постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору; прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати бажання стати гідними громадянами України, готовність служити Батьківщині та стати на захист державних інтересів країни.
(Кл.керівник Мороз Л. Ф.)

 


Виховна година у 9-Б класі "Гідність у дії".

Мета: показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Пояснити, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін; розширити знання учнів про власну країну вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років; виховувати в учнях почуття патріотизму, національної самосвідомості, гідності та громадянської активності, любові до рідної країни; розвивати бажання стати гідними громадянами України; почуття гордості за свою Батьківщину, усвідомлення себе відповідальним за долю своєї держави (кл.керівник Зіневич О.П.)

 

  


17 листопада 2023р. у Steam-лабораторії закладу учителями Зозюк Катериною Леонідівною та Гарбаром Валерієм Володимировичем було проведено інтегровані уроки предметів інформатики та технологій у 9-х класах з теми «Створення анімованої тривимірної моделі. Поняття про 3D-друк».
Під час уроків здобувачам освіти було пояснено суть адативних технологій (3D-друку), основні поняття даного напрямку людської діяльності, процес створення та налаштування 3D-моделі перед друком, розглянуто конструкцію 3D-принтера, особливості його використання, калібрування друкуючої головки та процес запуску на друк об’єкту моделювання, типи пластику, що використовується та допоміжні інструменти та матеріали, основні моменти, на які необхідно звернути особливу увагу.
Учні мали змогу побачити весь процес 3D-друку шахматної фігури, проаналізувати усі етапи творчої діяльності, усвідомити необхідність вивчення даної технології, проводячи паралелі з сучасними реаліями, у яких живе наша країна та світ, її використання у повсякденному житті та перспективу вибору професії майбутніх абітурієнтів.

 

 


Міжнародний День толерантності

З нагоди Міжнародного дня толерантності в ліцеї "Лідер" були проведені заходи з метою привернути увагу до виховання толерантності під час взаємодії з іншими, закріпити знання про компоненти толерантності, учити розуміти і поважати один одного, виховувати чуйність, людяність, терпимість і небайдужість, почуття взаємодопомоги та дружнього прийняття іншої людини та сприяти усвідомленню того, що добро слід починати з себе.

Заходи організували та провели соціальний педагог О.П.Зіневич та психолог Ю.П.Кузьмова.

Відео перегляд
“Толерантність - це мистецтво жити разом”

 

Акція “Теплі обійми”

 

Вправа “Мішечок толерантності”, “Мішечок нетерпимості"

 

Арт терапевтична вправа “Створи свій малюнок"

 

Вправа "Квітка толерантності" - 10-В кл.

 

Квест “Подорож країною толерантності”

 

 

 

 


16.11 - День Толерантності та Всесвітній День Ґудзика. 
У 8-А кл. перший урок розпочався з кола Єднання. Протягом дня  учні, вчителі та усі бажаючі вишивали  ґудзиковий смайлик, як символ радості, щирості толерантного ставлення один до одного (кл.керівник Л.Ф.Мороз)

 

 

  


«Толерантність — це мистецтво жити з іншими людьми та з іншими ідеями»
      Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН (1997-2006), лауреат Нобелівської премії миру

16 листопада вважається Міжнародним днем толерантності.

Толерантність – не лише про стать, гендер чи колір шкіри. Толерантність - це перестати думати, що інша людина така ж, як ви. Перестати думати, що інші люди мислять так само швидко, як ви. Так само реагують, як ви. Так само діють в схожих ситуаціях. І зовсім недалекоглядно вважати, що інші люди можуть відчути точно те саме, що і ви.

Толерантність – це розуміти, що інші люди абсолютно інші.

Толерантність – це про повагу, прийняття і розуміння.Прийняти людей, які на вас не схожі, не означає відмовитися від своїх переконань, не означає поступитися, не означає програти.

Бути толерантним означає бути сильним і, найголовніше, - людяним.

У 10-а класі відбулася година спілкування з елементами тренінгу "Жити в мирі з собою та іншими". Класний керівник та учні долучилися до вправи "Аркуш паперу" (із закритими очима вони виконували певну дію з аркушем - згинали та відривали частинку). В кожного вийшов різний результат,хоча всі отримали однакову команду. Ця вправа про те, що ми різні, але якщо хтось щось робить інакше, це не означає, що він гірший.
Також діти долучилися до вправ "Асоціативний ряд" та "Конверти", де шукали асоціації та формували портрет толерантної людини.

Класний керівник: Федорчук О. А.

 


Творча діяльність впливає на всі сторони життя особистості, спонукає до пошуку нових, цікавих ідей, творчо  мислити, фантазувати. В учнів 9-х класів відбувся захист творчих проєктів.

(Вчитель: Зіневич О.П.)

 

 

 


У 10-Б та 10-Г класах був проведений виховний захід на тему “Корупція та доброчесність онлайн” з  метою наближення до перемоги через боротьбу з дезінформацією, протистояння негативному впливу російських фейків, інформаційних бульбашок та дотримання кібербезпеки.

(Вчителі: Зозюк К.Л., Гарбар В.В.)

 

 

 

Бесіда у 8А класі "Що таке корупція?". Працюючи у групах, учні опрацювали ситуації, у яких засуджували або підтримували дії певних людей. На  завершння бесіди ліцеїсти поділилися думками" ЩО Я МОЖУ ЗРОБИТИ,
ЩОБ СТАТИ ДОБРОЧЕСНИМ?" (кл.керівник Мороз Л.Ф.)

 

 


Урок-подорож «Безпека дорожнього руху» у 8А класі мета якого:
•  закріпити та поглибити знання учнів з правил дорожнього руху, щоб уникнути травм і нещасних випадків;
•  розвивати пізнавальні інтереси дітей;
•  виховувати навички дисциплінованої поведінки на вулиці.
Маршрут подорожі складався із 6 зупинок:
№ 1. Світлофор (виготовлення моделі світлофора та дії учасників дорожнього руху)
№ 2. «Розшифруй QR – коди» (Вимоги до велосипедистів)
№ 3.  «Підпиши дорожні знаки»
№ 4.  «Вказати основні види ДТП. Дії свідка ДТП.»
№ 5. «Вказати елементи конструкції велосипеда, що впливають на безпеку руху»
№ 6. Дати відповіді на питання вікторини «Безпека дорожнього руху».

(кл.керівник Мороз Л.Ф.)

 

 


XR-виставка “Справжні причини війни, або як працює російська пропаганда” з 13 по 20 жовтня 2023 року пройде в Сарненському районному ліцеї «Лідер».

Ця унікальна та інноваційна виставка розроблена спеціально для протидії російській пропаганді, з метою підвищити рівень обізнаності та медіаграмотності у суспільстві.

Виставка поєднує знайомий всім формат постерів з новітніми технологіями. Завдяки додатку edAR всі переваги 3D, AR та VR-досвіду можуть бути доступні без спеціальної техніки.

При наведенні смартфона на плакат мобільний додаток edAR активує та "оживляє" плакати. Глядач побачить 3D моделі, аудіо, відео та VR-портали, що спонукають його до поглибленого дослідження, занурення у тему та кращого запам’ятовування даних та фактів.

Унікальні плакати виставки були створені з використанням штучного інтелекту, шляхом аналізу великого масиву даних на задану тему.

XR-виставка докладно пояснює, як побудована система російської пропаганди, розвінчує відомі фейки та маніпуляції, що роками працюють проти України, і головне - показує, до чого це може привести на прикладах війни.

Цей новий інструмент протидії пропаганді з XR-технологією буде представлено в 5000 шкіл та громадських інституцій в Україні та ще 20 країнах світу.

Сарненський районний ліцей "Лідер" Сарненської міської ради Сарненського району Рівненської області приєднався до національного марафону протидії пропаганді та запрошує вас відвідати виставку з 13 по 20 жовтня 2023 року.

Додаток edAR, що робить AR-технології доступними для освітян та громадських активістів, розробили ГО “Європейський Інститут Чорнобиля” у партнерстві з ініціативою “НотаЄнота” в рамках проєкту «Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства», що впроваджується ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

#XRвиставка #edAR #якпрацюєпропаганда #справжніпричинивійни #нотаЄнота

 

  

Виховна година у 8А кл "Героїв країна моя Україна"
Кл.керівник: Мороз Л. Ф.

 

 

 

3 травня 2023 року, учні 8-10 кл. мандрували країною "Здоров'я" на уявному кораблі. На першій зупинці  побачили презентацію  нової програми агітбригади "Успіх", учасників конкурсу "Молодь обирає здоров'я". Під час другої зупинки  лікар психіатр Сарненської ЦРЛ   Оксана Анатоліївна Якимчук акцентувала увагу дітей на проблемі вживання психоактивних речовин, дала конкретні поради, щоб покращити своє психічне здоров'я, відповіла на запитання від дітей. Третя зупинка "Побажань", учні  залишили свої побажання, щоб дерево розквітло, а здоров'я зміцнювалось.
Здоров'я- це найцінніший скарб людини. Бережіть його! Бо який шлях оберете - таким попливете. (Зустріч оранізували Зіневич О.П., Рибачек С.І.)

З давніх-давен люди зустрічали найкращу пору року -  весну. Раділи приходу весни всі: але найбільше, звісно, дівчата. Адже це час весняних гулянь, хороводів, вечорниць. Дівчата  починали прикрашати себе і все навколо. Здавна в культурі різних народів світу волоссю надавали особливого значення. Звичаї та обряди, пов’язані з волоссям, відображали віру наших предків у його надзвичайні можливості. Заплетена коса - це сакральна зачіска українок, тому і не дивно, що коса  була предметом особливої уваги і турботи всіх дівчат.
Сьогодні, 28 квітня 2023 року у Сарненському районному ліцеї "Лідер" відбувся третій STEAM етно-проєкт "Магія дівочої коси". На заході поговорили про красу дівочої коси, яка завжди була гордістю дівчини. А ще цікаво було дізнатися, чи актуальна є закладена в косу символіка сьогодні? Чи заплітають косу сучасні дівчата, адже у наш час багато жінок мають  коротке волосся?
Захід відбувся у теплій, дружній атмосфері, де на закінчення учениці 10-Г класу показали автентичні поліські костюми та стародавні дівочі зачіски на основі коси.

22 квітня відзначають Міжнародний день Землі. Свято, метою якого є привернути увагу суспільства до проблем нашої планети. Протягом багатьох років по всьому світу в цей день люди висаджують дерева, виходять на мирні акції, прибирають в парках і скверах, очищають річки і пляжі від сміття. Учні ліцею долучились до цієї акції, висаджували дерева на своїх присадибних ділянках

День джинсів у ліцеї

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.264245936029304/254755137020168

Безмір праісторії, нерозгадані таємниці, довге плетиво припущень, веселкова гра фантазії – усе це  пропонує Виставковий етно проєкт  «Мотанка: голос предків», який презентували сьогодні учні 9,11кл ліцею «Лідер». Під час проєкту  можна побачити праукраїнський календар, випити води з глека, успадкованого від пращурів, скуштувати обрядову випічку та заглянути у скриню, де колись зберігалися ОБЕРЕГИ...   Тут гетьманує час, а простір – його надійний джура. Тому й немає нічого зайвого – лише те, що віддзеркалює минувшину, яка плавно переливається з трипільської доби у власне українську. Цей проєкт розпочався рік назад, він довоєнний… Учнями закладу було створено 17 обрядових та оберегових  мотанок. Лялька-мотанка відома з незапам’ятних часів і була оберегом в українській родині. Головне призначення ляльки – берегти душу свого власника від зла й нечистих помислів. Це могутній магічний талісман та символ зв’язку між поколіннями

 

«Якщо ми претендуємо на батьківщину борщу, то треба його досліджувати фундаментально». Учні та педагоги ліцею «Лідер» разом із науковцями Сарненського історико-етнографічного музею згодились з думкою дослідниці антропології їжі Маріанни Душар і створили STEAM-проєкт «Поліський родинний борщ». Для товариства нині презентуємо продукт проєкту і рекомендуємо давній рецепт пісного поліського борщу з грибами та медом. Продегустовано! Дуже смачно! А ще наші дослідники зібрали цілу колекцію різноманітних рецептів українського борщу та визначили коєфіцієнт корисності і вітамінності цієї страви. Але про це наступна сторінка історії проєкту…

ВІДЕО 

19 квітня відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу наукових робіт з історії України імені Ярослава Потапенка: "Боротьба за українську державність: минуле та сучасне".  До участі долучилася учениця 11-В класу Мельник Віта з темою: "Боротьба за українську ідентичність в умовах російської агресії: ідеологічна війна пам'ятників".

Ліцеїстка отримала подяку від ректора університету та грошову винагороду - 500 гривень.

Науковий керівник: вчитель історії Федорчук Ольга Анатоліївна.

18 квітня 2023 р. у парку "Залізничник" відбулося родинне свято до Великодня "Сарненська крашанка" до якої долучилися ліцеїсти 9-А та 10-А класів разом із класними керівниками. Учні ознайомилися з виставкою декоративних яєць, а також долучились до майстер-класу по виготовленню писанок. Діти мали змогу скуштувати паску, смакувати Великодні яйця та потанцювати. Захід був атмосферний та цікавий.

Нещодавно,перед святом Великодня у Чистий четвер,коли християни усього світу прибирають свої домівки та обійстя, наші учні разом з Гарбаром Валерієм Володимировичем долучилися до екологічного заходу "Толока-пікнік", який організувала молодіжна рада Сарненщини. Разом з цим, обов'язки розділилися і поки діти з небайдужими мешканцями громади прибирали захаращені локації міста, Валерій Володимирович разом з помічниками готували смачні страви для пікніку. Роботи вистачало усім і на імпровізованій кухні, адже учасників заходу було близько 50 осіб. Попередньо було проведено інтернет-опитування задля виявлення трьох найбрудніших місць міста. Сміття було зібрано дуже багато, потомилися усі,але зроблена добра справа додавала енергії та зусиль виконати цю роботу.Ну,а після прибирання відновлювали сили у дружньому колі однодумців на пікніку.Дякуємо усім,хто долучився до толоки та сподіватимемося,що свідомих жителів громади ставатиме більше.

 

Цікаві події у житті ліцейської родини відбуваються навіть на канікулах. Сьогодні дівчата 10Г класу стали учасницями унікального проєкту « Магія дівочої коси», метою якого було відновити стародавні зачіски дівчат на Поліссі.   Варто було спробувати заплести косу з уплітками, створити зачіски «Кошик», «Віночок»,зав’язати волосся дрібушками, «у зав’язки», « у колокілки», чи закладенці. А продовжить наш проєкт   наступна сходинка: «Коса і математика»

 

 

 

 

 

 

 

 

Чолом Вам, товариство! Дух винахідливості і таємнича краса Полісся надихнули давніх партнерів Сарненський районний ліцей «Лідер» та Сарненський історико –етнографічний музей на STEAM-проєкт «Поліський родинний борщ».  Аби  відкрити давню Україну у речах навколо та дослідників у собі, збагатитись досвідом старовинного господарювання ми вирішили дослідити    страву,  що не залишає байдужим жодного поліщука.  Мова звісно піде про поліський родинний борщ.Феномен борщу вражає тим, що загальна рецептура, звісно,Є, але кожна родина готує його по-своєму.  Це страва, яка не асоціюється ні зі стравою бідних, ні багатих, ні містян, ні селян. БОРЩ  ви знайдете у придорожньому кафе, шкільній їдальні та вишуканому ресторані.  1 липня 2022 року ЮНЕСКО вніс український борщ до переліку об’єктів нематеріальної культурної спадщини, яка потребує охорони Наявність у цьому списку доводить, що ця страва є своєрідним етнокультурним феноменом, символом національної культури, вартим  дослідження.

   

Відмінною рисою більшості музеїв є тиша, натерті підлоги, суворі охоронці та завмерлий час. Художній музей – майстерня вишиваної ікони ім. о-д.  Дмитра Блажейовського в районному ліцеї «Лідер» - не суворий, а затишний та домашній, музей духовної Культури… У ньому чути   шурхіт сторінок унікальних книг, мешкає диво творчості, а зі стін дивляться вишивані образи, створені ниткою та голкою. Сьогодні наш музей презентував свою колекцію вишиваних образів, створених руками ліцеїстів та їх батьків, у виставковому залі Сарненського історико - етнографічного музею. Дякуємо колективу музею за надану можливість популяризувати унікальні витвори  юних вишивальників і запрошуємо всіх мешканців Сарн відвідати виставку дивотворів у історико-етнографічному музеї міста.

Наплічник безпеки для учнів класу — необхідність у теперішній час. У Сарненському районному ліцеї «Лідер» - це спеціальний наплічник, який містить матеріали, що допоможуть учням емоційно і фізично впоратися з перебуванням в укритті під час повітряної тривоги.

За допомогою вмісту наплічника можна організувати низку активностей для різних вікових груп, бо гра відволікає від незвичайних обставин, вчить конструктивно переживати емоції, розвиває комунікативні навички, забезпечує спільну діяльність, адже  так важливо підтримати дитину в складний момент. 
Дякуємо батькампедагогам  за підтримку проєкту безпеки, а також мисткині, екодизайнерці Марині Гутник  з  міста Миколаїв, за створення оригінальних наплічників для учнів ліцею «Лідер».

 

Творчість відкриває у дитячій душі потаємні куточки, в яких дрімають джерела добрих почуттів. Традиційно склалося, що на уроках  трудового навчання учні захищають власні проєкти, що дозволяють їм ефективно розкрити свої таланти, креативність, захоплення, уподобання. 
До вашої уваги презентуємо роботи учнів 9-х класів (вчитель Зіневич О.П.):

Всесвітній день води відзначається щорічно 22 березня. Свято започатковане Генеральною Асамблеєю ООН в 1993 році, а сама ідея його проведення вперше прозвучала на Конференції ООН з охорони навколишнього середовища та розвитку (ЮНСЕД), яка відбулася в 1992 році в Ріо-де-Жанейро.
Метою проведення Дня води є привернення уваги суспільства до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання. Цей День дає можливість нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для навколишнього середовища і розвитку суспільства.

Ліцеїсти, під керівництвом вчителя географії Климчука В.П., відзняли відеоролики про значення води, цікаві факти та збереження води.

https://drive.google.com/file/d/149WT1ikLYEg8yObmcq2K18_nx2BIRiqz/view?usp=sharing  

17 березня 2023 року відбулися заняття з елементами тренінгу для ліцеїстів 8 класів "Згуртування колективу". 
Запрошена голова Сарненської молодіжної ради Зінаїда Кобринчук разом зі своїм заступником Денисом Вакулком навчили ліцеїстів працювати в команді, зрозуміти важливість підтримки один одного. 
Цей тренінг був спрямований на формування позитивного клімату в класному колективі, згуртування дітей.

 

 

14 березня у світі щорічно відзначається одне з самих незвичайних свят - Міжнародний день числа «Пі».  Пропонуємо вам переглянути відео сюжет від 10 Б класу "Інтелектуальна блискавка" у супроводі мелодії числа " Пі" Музику числа "Пі" можна почути завдяки таким музикантам, як Девід Макдональд. Він записав з допомогою фортепіано, як звучить число "Пі", якщо його взяти з точністю до 122 знаків після коми.

https://drive.google.com/file/d/1lPFzU6AsTUpuI7laI_Cfbx3FxpHkHu1b/view?usp=share_link

У послідовності знаків числа "Пі" немає логічних повторень, а це значить, що ця послідовність підпорядковується теорії хаосу. Протягом всієї історії вивчення числа π, аж до наших днів, ведеться своєрідна погоня за десятковими знаками цього числа. Із розширенням математичного інструментарію вчені продовжили пошуки правильних цифр числа π.  Стало справою честі  досліджувати це дивовижне число.  Учні 11 А класу запрошують вас на фрагмент засідання джентельменів - науковців "Асоціації П"

https://drive.google.com/file/d/158ryqojRhivk7Sdt1Rj2wRu1oeNXGDl-/view?usp=share_link

Своє власне дослідження щодо властивостей числа " П" провела Бриж Марія, учениця 11 А  кл, створивши код до програми , яка відшукує дату народження у цифрах після коми числа "П". 

https://docs.google.com/document/d/1Tw3fGnxYHN7RjJ4ybB3-FvlOxusfggquVh_kwXHY4Ww/edit?usp=sharing

Також 14 березня відзначається нове наукове свято – Міжнародний день математики– це щорічна подія, яка відзначається в усьому світі, щоб підвищити важливість математичної освіти та заохотити учнів розвивати цікавість до математики. Подію створив Міжнародний математичний союз у листопаді 2019 року на конференції ЮНЕСКО.  Вперше День математики відзначили у 2020 році. "Давайте переконаємося та доведемо усім, що знання математики – запорука майбутніх  досягнень  та перемог!" (Підготували учні 11 Б класу)

https://drive.google.com/file/d/1GTc9fWmYGvfcrdOmPUutoMi3OKbbh7DY/view?usp=share_link

Відео дивиться тут:

https://drive.google.com/file/d/1yw39qWDX7MqyKFPXId_xpHEALG3dS-Uz/view?usp=share_link

До Дня народження Т. Шевченка 

Підготували учні 10-А класу

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.237615812025650/158237140411085

У віртуальній читальні (10-А клас)

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.237615812025650/661719845630344

Тарас Шевченко - це та постать, яка об'єднує українців і творить Україну. Сила й велич Шевченка - не лише в його поезії. Він повернув нам, українцям, історичну пам’ять, розбудив національну свідомість і примусив згадати про гідність, надихнув на боротьбу. 
     Віра Науменко писала: «Хто у світі знає Україну – той любить Тараса Шевченка, хто любить Тараса Шевченка – той знає Україну».

Маловідомі факти про Т.Шевченка в алфавітному порядку (майже) Підготували учні 11-А класу

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1675630292868674

Відео підготували учні 11-Б класу

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.237630445357520/147818728191814

Відео підготували учні 11-В класу

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.237630445357520/777339156683076

 До Дня народження Л.Українки

відео підготували учні 10-Г класу

https://drive.google.com/file/d/1DTjYNCTQxOwYIXeCRuzcZ9zvRYcRy3ia/view?usp=share_link

До річниці початку повномасштабної війни росії проти України, учні 10-х класів підготували відеопроєкти під керівництвом Басової О.М. "ВИСТОЯЛИ-ПЕРЕМОЖЕМО", "ШЛЯХ УКРАЇНЦІВ ДО ПЕРЕМОГИ"

ВІДЕО

До річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну, в 11-Б класі (кл.керівник Зозюк К.Л.) була проведена виховна година на тему «Вистояли-переможемо!»

З Міжнародним днем рідної мови, ліцейська родино!
Міжнародний день рідної мови – свято, засноване ЮНЕСКО в 1999 році, щоб підтримати самобутність та важливість для народу.
Учні 10-х класів долучилися до вшанування та популяризації рідної української мови, створивши відеопроєкти під керівництвом Крат Н.В. «Українська мова – це модно», «Українська мова – це коректор єдності».

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1261913788003061

Мова - це важливо

Українська мова - це модно

Є мова - є Україна!

Мова – це генетичний код нації, який поєднує минуле із сучасним, програмує майбутнє, є однією із найважливіших цеглинок у фундаменті кожного народу. Саме у ній відображено і зафіксовано найглибші витоки свідомості народу та його ментальність, закодовано народну мудрість і споконвічні знання.

Сьогодні весь цивілізований світ знає: українська - мова мужніх і сміливих людей. Кожен українець, говорячи українською, наближає перемогу України!

Відео підготувала Годунко Людмила, учениця 10 класу Сарненського районного ліцею "Лідер".

20 лютого в Україні відзначають

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Виховна година  в 10-В класі (кл.керівник Михайлицька І. В.) до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Вони помирали, щоб жила Україна». Учні 10В класу долучились до вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні та створили карту пам’яті героїв, що полягли за Україну, адже ми маємо пам’ятати про цих мужніх, нескорених людей. Також, учні переглянули інформаційне відео про події на Майдані та уривки з фільму Netflix «Палаюча зима. Боротьба України за свободу»

До Дня Пам'яті Героїв Небесної Сотні учні 11-Б класу підготували відео (кл.керівник Зозюк К. Л.)

https://drive.google.com/file/d/1hGvGUVxBfwakVXmJkdHXYTt-c8L-_oR4/view?usp=share_link

"Рабів до раю не пускають.

Це сенс українського тлумачення волі"
Нажаль, наша історія пишеться кров’ю. 
Вшановуючи пам’ять Героїв Небесної Сотні, учні 10-Г класу (кл.керівник Лежавська О. М.), зробили віртуальну 3D екскурсію музеєм Небесної сотні (м.Івано-Франківськ). 
Неймовірна атмосфера подій Революції гідності, історія протистояння та відчайдушна боротьба за життя … 
Враження - висновки у створеному онлайн - постерів «Небесна Сотня. Які вони?»

20 лютого, у 8-Б класі (кл.керівник Зіневич О. П.) пройшов урок мужності "Пам'яті Небесної Сотні", метою якого було ознайомити учнів з поняттями: патріотизм, мужність, волонтерство; формувати в учнів розуміння єдності й цілісності України, відчуття приналежності до України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, людей, які поруч; виховувати любов та повагу до своєї Батьківщини, оточуючих людей; розвивати мовлення та мислення.
Девіз уроку. «Ми тут. Ми всі. Ми є. Ми гурт. Єднаймося. Ми є той ґрунт подій майбутніх вирішальних» (український письменник-шістдесятник, режисер, актор, сценарист та поет - М. Вінграновський)

У 9-А класі (кл.керівник Федорчук О. А.) до Дня Героїв Небесної Сотні була проведена віртуальна екскурсія до музею "Герої Небесної Сотні: Майдан, що не відпускає". Жодну річ тут досі не називають артефактом чи експонатом. Лише пам’яттю про Героїв, які загинули під час Революції Гідності. І таких «речей пам’яті» тут понад 800. Також є звуковий супровід, виступи учасників. Серед них – особисті речі майданівців, їх портрети, а ще – художні полотна та інсталяції, які візуально повертають людей у ті події.

Нині Музей Небесної Сотні продовжує збирати речі очевидців тих подій і створювати експозиції про українців, які пройшли не лише Майдан, а й українсько-російську війну.

Також учні долучилися до флешмобу "Ангели пам'яті", які встановили на аватарки.

У час, коли технології стрімко розвиваються: нейромережі  навчилися гідно створювати зображення, що дійсно дуже зручно, мережі генерують зображення за ключовими словами. Учні 11-А кл. (кл.керівник Мороз Л.Ф.) створили зображення за допомогою нейромережі Midjourney до Дня Небесної Сотні (20.02). Вірш Людмили Максимлюк "А сотню вже зустріли небеса"

https://drive.google.com/file/d/1gC8cZZZAkq4mTyikdIUazdOPVbYpMAqt/view?usp=share_link

18 лютого в світі відзначають День батарейки. Сьогодні батарейки та акумулятори грають важливу роль у житті людини. Нагадаємо, що за історію незалежної України батарейки вперше відправили на переробку у 2020 році.
  А ще більше цікавої інформації ви дізнаєтесь переглянувши відео,яке підготували учні 11Б класу.

https://drive.google.com/file/d/12mW2JsvxlfmjAjCBAJO9Xtfvc20bytdN/view?usp=share_link

16 лютого у м. Рівне відбувся тренінг з питань діяльності молодіжних КДО, реалізації місцевих політик у залученні молоді в рамках проєкту "Посилюємо локальні
консультативно-дорадчі органи у малих громадах - зміцнюємо активізм серед ВПО-молоді" у якому взяли  участь вчитель інформатики Гарбар Валерій Володимирович, вчитель історії Федорчук Ольга Анатоліївна та учениця 10-А класу Ковтунович Олександра.

17 лютого у приміщенні Сарненської міської ради відбулися установчі збори для формування нового складу молодіжної ради громади до складу якої увійшли учениця 8-б класу Смик Евеліна, учениця 10-а класу Ковтунович Олександра та учениця 11-а класу Бриж Марія та повторно, на ІІ скликання, були переобрані вище згадані педагоги ліцею.

15 лютого 2023 року для учнів 10-А та В класів відбулася виховна година на тему «Безпека в Інтернеті». Бесіду провела інспектор зв‘язків з громадськістю, лейтенант поліції Марія Івашина. Вона наголосила, що на сьогодні Інтернет є безмежним простором для задоволення найрізноманітніших потреб дитини у навчанні й відпочинку, у комунікації з рідними, у самоствердженні й визнанні серед однолітків, в отриманні інформації .Водночас Всесвітня мережа може нести загрози здоров’ю й матеріальному добробуту своїх користувачів, де діти можуть бути як жертвами, так і потенційним джерелом загроз в Інтернеті. Учні дуже активно приймали участь в обговоренні, задавали багато запитань та пройшли тест «Білборд», що безумовно говорить, про зацікавленість та актуальність даної теми.

 

 

13 лютого 2023 року пройшла зустріч  у 8-Б класі (кл.керівник Зіневич О.П.), під час якої фахівець з екологічної освіти Рівненського природного заповідника Костецька Юлія Павлівна познайомила з великим зимовим обліком, мета якого привернути увагу громадськості до проблем пернатих, що зимують поруч з нашими домівками.

 

 

13 лютого 2023 року у Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулася зустріч з представниками ЮНІСЕФ спільно з Асоціацією футболу України для учнів 10 класів. Метою заходу є популяризація і розвиток футболу в регіонах та пропаганда здорового способу життя.

Зустріч закінчилася приємним сюрпризом для ліцеїстів.

 

 

7 лютого 2023 року у світі відзначається День безпечного Інтернету. Учні 8 класу долучились до веб квесту «Дбай про безпеку в мережі!», 10-класники  виконували інтерактивні завдання, щоб перевірити чи знають вони про ризики, які на них чатують в мережі Інтернет. Учні 11 класів створили буклети «Правила мережевого етикету» та долучились  до конкурсу «Основи кібербезпеки» на платформі «Всеосвіта», діти отримали дипломи та плакати в нагороду (вч.Зозюк К.Л.)

 

 

6 лютого 2023 року відбулася година спілкування

до Дня безпечного Інтернету у 9-А класі

(кл.керівник Федорчук О.А.)

 

 

Відео інтерв’ю з мешканцями міста Сарни про історію Бою під Крутами

(підготували учні 11-А кл., кл.керівник Мороз Л.Ф.) 

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/866836321269399

Інфохвилика "Перші кіборги..." (Підготували учні 9-А кл., кл.керівник Федорчук О.А.)

https://drive.google.com/file/d/1imvzVBtdsR__qD4f6SRBRk1Wg5LXfCxY/view?usp=sharing

Сьогодні українці відзначають одну з найважливіших дат в своїй історії - День Соборності України. Учні 10 - Д класу під керівництвом учителя історії, Басової О.М , підготували до вашої уваги відео про цю  історичну подію.

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1577135362707672

20.01.2023 р. у 10-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) відбулася виховна година до Дня Соборності - «Нам берегти тебе соборну і єдину». Цьогоріч це свято особливе, адже ми як ніколи розуміємо важливість неподільності та єдності!

 

20 січня в 9-А класі (кл.керівник Федорчук О.А.) відбулася година спілкування на тему: "За Соборну Україну". 

Учениця урочисто зачитала Універсал УНР, у якому йде мова про злуку УНР та ЗУНР.
У ході спілкування підняли питання: "У чому проявляється Соборність на сучасному етапі державотворення України в умовах війни, яку Розв'язала "росія"?" На Jam-борді учні написали свої асоціації із "що для них означає соборність сьогодні" волонтерство, віра та підтримка ЗСУ, спільна мета, згуртованість, співпраця - це ті складові, які єднають українців сьогодні, це ті фактори, які єднають навколо нас СВІТОВУ СПІЛЬНОТУ.
На етапі рефлексії, учні зачитати цитати відомих українців минулого і сучасного про СОБОРНІСТЬ і ключову необхідність згуртованості у боротьбі за власну державу.

Виставка малюнків "Соборна Україна очима дітей" 

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/2864886953642119

У 11 – А класі (кл.керівник Мороз Л. Ф.) учні долучилися до гепенінгу під хештегом #ВЄдностіСила
Гепенінг (від англійського слова happening – подія, випадок) – це певна форма дій, під час яких організатори акцій залучають глядачів до участі. Цю ігрову імпровізацію запровадив американський теоретик мистецтва Аллан Капроу у 1959 році. 
Ідея гепенінгу під хештегом #ВЄдностіСила полягає в розміщенні публікацій відповідної тематики в соціальних мережах та месенджерах, які мають зібрати якомога більше вподобань. Це можуть бути пости, сторіз, відео, фоторепортажі, стріми щодо розуміння національної єдності.
  Учні створили свої власні пости в Instagram до теми Соборність України. Таким чином утворився «Ланцюг Єдності» , який можна поширювати та продовжувати, щоб якомога більше користувачів мережі усвідомлювали значущість події та розуміли, за що ми сьогодні боремося.

 

 

СОБОРНА! ВІЛЬНА! НЕПОДІЛЬНА! Моя УКРАЇНА! 
Учні 10-Г класу (кл.керівник Лежавська О.М.) долучилися до Всеукраїнського онлайн - флешмобу до Дня Соборності України. В соціальних мережах опублікували патріотичне фото з символом єдності #деньсоборностіукраїни, таким чином долучилися до створення «Ланцюга Єдності » українців …. Від ЗАХОДУ до СХОДУ, від ПіВНОЧІ до КРИМУ, єдності українців … яких розкидало по різних куточках світу. 

https://www.facebook.com/olenalupa/videos/734434447994593

11-В. Класний керівник: Любиш М. М.
УКРАЇНА СОБОРНА. Пульс української єдності в запитаннях від сучасників Акту Злуки (урок-гра)

Мета гри: виділити акценти, що єднають українців у соборну державу, за допомогою запитань ігрового формату від історичних діячів – безпосередніх учасників Акту Злуки 22 січня 1919 року. 

Завдання гри: формувати компетентності: громадянську, мовну, культурну, комунікативну, навчально-пізнавальну, хронологічну; познайомити учасників гри з історичними особами, які долучилися до створення соборної української держави; зробити спробу відтворити атмосферу подій Великої Злуки на Софійському майдані в Києві 22 січня 1919 року; розвивати логічне, критичне, історико-культурне мислення учасників гри; формувати стимули єднання українців у єдину націю соборної держави. 

Основні поняття: Україна, соборність, державність, Акт Злуки (Велика Злука), 22 січня 1919 року, УНР, ЗУНР, День Соборності України.                                                                         
Учитель запропонував учасникам гри відчути історичний момент: на багатотисячному Софійському майдані в Києві щойно здійснилася віковічна мрія українців – відірвані одна від одної дві частини єдиної України возз'єдналися в одну соборну державу. У грі на учасників чекали запитання від діячів того історичного періоду – безпосередніх учасників Великої Злуки, без чийого внеску неможливо уявити міцної української державності.

 

Виховна година "Соборна мати Україна, одна для всіх, як оберіг". (9-Б клас, кл.керівник Симончук С.Д.)

Виховна година до Дня Соборності України

«З Україною в серці».

(11-Б кл., кл.керівник Зозюк К.Л.)
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців. А нині вона є ще обов’язковою передумовою успіху нашого спротиву зовнішній агресії. Тому звільнення від російського окупанта всіх українських земель є нашою спільною метою.
До Дня Соборності учні 11-Б класу пройшли тест «Наскільки ви знаєте історію української державності?»  від Українського інституту національної пам'яті, встановили на свої телефони гру «Українська революція 1917–1921», щоб перевірити свої знання та поділилися своїми думками на «полотні єдності», що для них означає «Соборність».

Відеозвіт уроку в 11-Б кл. (вчитель Мороз Л.Ф.) з алгебри та початків аналізу у поєднанні з Днем  української хустки 07.12.22
Одним із  завданнь даного уроку було виготовлення учнями оберегів для захисників України та відправити волонтерами  їх на схід країни. 
Домашнім завданням даного уроку було придумати власні прикладні  математичні задачі  . Отже результатом є збірник авторських задач, який буде знаходитися у 413 каб.

Флешмоб

«Зроби фото (селфі) із зимою та українською хусткою»

7 грудня відзначається Всесвітній день української хустки. З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом. Вона здавна вважалася символом патріотизму, свободи та любові.

Українська хустка — це не просто клаптик матерії, це і прикраса, і оберіг, і частина української культури. Хустка життя, так її називають у народі, бо є нетлінною пам’яттю про наших мам, бабусь, прабабусь — берегинь українського роду.

 

  

 

07.12.2022р. був проведений урок алгебри у 11-Б кл "Українська хустка + Комбінаторика" (кл.керівник Мороз Л.Ф.). Працюючи у групах, учні дослідили, як використовувалась хустка у обрядах українського народу. А також встановили, що було поштовхом до виникнення комбінаторики як науки. 
Підсумком уроку було створення "Колажної хустки " у патріотичному стилі. 
Шануємо наші українські обереги та віримо у Перемогу

 

 

Поради батькам від Г.Сковороди

3 грудня Україна відзначає 300 років з Дня народження Григорія Савича Сковороди - видатного українського філософа і гуманіста, перекладача та поета, просвітителя і мислителя. Він багато подорожував Україною та встигав займатися викладацькою діяльністю, а ще був вегетаріанцем та безхатьком. Часто йому доводилося працювати у дуплі дуба.

До тематичного дня "Григорій Сковорода - світло для світу" у 9-А класі упродовж тижня було проведено ряд просвітніх та інтерактивних заходів. Учні досліджували особисте та професійне життя філософа, створювали меми, писали слова-асоціації про діяча, а також кидали гральний кубик, за допомогою якого визначили хто який персонаж з байок Григорія Сковороди.  Персонажа, який рандомно випав, діти  поставили на свої аватарки у телеграм-чаті класу.

Нещодавно росія завдала ракетних ударів по музею Григорія Сковороди у Харкові, але всупереч цьому пам'ятник мислителя вцілів і став символом незнищенності його ідей. Можна зруйнувати каміння, але неможливо зруйнувати думку, творчість, натхнення. Світ у цьому найжорстокішому прояві і цього разу не впіймав великого філософа.

Матеріали підготувала вчитель історії Федорчук Ольга Анатоліївна в рамках ТЕМАТИЧНОГО ДНЯ:  "Григорій Сковорода - світло для світу".

  

 

Відео

У 11-А класі проведено виховна година до дня Гідності та Свободи   "Вільні творять майбутнє". 

Україна – це територія Гідності й Свободи. Такими нас зробила не одна, а дві революції – наш Майдан 2004 року, який був Святом Свободи, і Революція 2013 року, Революція Гідності. Це був надзвичайно важкий іспит для України, коли українці продемонстрували свою європейськість, гідність, своє прагнення до свободи.  Сьогодні - "іспити для українського народу" продовжуються. Маємо скласти іх на відмінно: не скоритися, підтримувати, вірити..... Молодь – ви – майбутнє України! Тож своїми знаннями, працею, здобутками примножуйте її культуру, своїми досягненнями славте її. Будьте гідними своїх предків, любіть рідну землю, бережіть волю і незалежність України, поважайте свій народ і його мелодійну мову. Шануйте себе і свою гідність, і шановані будете іншими.

Любімо нашу Вітчизну! Бережімо її і пам’ятаймо – Україна понад усе!

У 11-Б класі (кл.керівник Зозюк К.Л.) до ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ  був проведений урок мужності на тему: «Україна – країна нескорених!». Метою було вшанувати патріотизм і мужність громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року-лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів України та її європейського вибору,  прищеплювати любов до Батьківщини, зберегти та донести до учнів об’єктивну інформацію про доленосні події в Україні початку ХХІ століття,  розвивати бажання стати гідними громадянами України.

Український народ двічі виходив сказати рішуче «ні» тим, хто посягав на його незалежність - у 2004 та 2013/14 роках, тому що вільний народ ніколи не терпітиме ярма. 
Дев’ять років тому Революція гідності стала першим переможним боєм у боротьбі нашого народу за свободу. У війні за справжню незалежність. 
Наші сьогоднішні успіхи на війні напряму пов’язані з подвигами людей, які віддали своє життя, відстоюючи цінності Свободи і Гідності на Майдані. Саме тому щороку 21 листопада ми відзначаємо цей день. Ми пам՚ятаємо цей подвиг з минулого, щоб мати майбутнє.

Сьогодні учні 11 – В кл. (кл.керінвик Любиш М.М.) взяли участь в дискусії «Гідність – основа справедливого суспільства».
Ліцеїсти висловили свої думки з питань: «Чи під силу одній людині вплинути на хід вагомих подій у суспільстві?», «Якою є роль лідера держави в часи складних випробувань для суспільства?», «Чи завжди голос молодого покоління має вагу в суспільстві?», «Чому учасників Революції гідності вважають поколінням нової нації в Україні? Носіями яких цінностей вони стали?», «Чи випадковою є поява образу Т. Шевченка в просторі Євромайдану? Як пояснити слова поета «Вогонь запеклих не пече» у контексті подій Революції гідності?»,  «Якими є основні уроки Революції гідності для українців і для усього світу?»
Учні переконалися, що нація, у якої в риториці  і в серці постійно на першому місці воля, толерантність, повага до цінностей інших народів, обов’язково матиме Свободу і Незалежність, адже це основи гідного справедливого суспільства.

Виховна година

у 10-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.)

 " Вистояли на майдані - переможемо у війні"

До Міжнародного ДНЯ ТОЛЕРАНТНОСТІ у 9-А класі було проведено годину спілкування. 

Відмінності підкреслюють нашу унікальність, оскільки всі ми відрізняємося за рівнем доходів, захопленнями, зовнішністю, характером, політичними поглядами, уподобаннями в їжі.
Толерантність – риса цивілізованого суспільства. Тому що люди, які хочуть жити в гармонії та порядку, ніколи не ображатимуть, принижуватимуть чи будуть завдавати шкоди людині з протилежними поглядами. 

В інтерактивному форматі,за допомогою вправ та роботою із jam-bord учні могли перевірити знання та поспілкуватися на теми,які є актуальними сьогодні

  

До Міжнародного дня толерантності та з метою формування в учнів загальнолюдських моральних цінностей з учнями 11-Б класу була проведена виховна година «Планета толерантності».

Під час спілкування школярі пройшли тестування «Чи толерантна я людина?», створили асоціативний ряд, та «виростили» дерево толерантності.

«Усі люди мають недоліки – хто більші, хто менші.

Ось чому і дружба, і допомога, і спілкування були б неможливими, якби не існувало між нами взаємної терпимості»

Г.Гвіччардіні – італійський історик, філософ-гуманіст.

 

"Сарни на мапі Волині". Саме так називався історичний онлайн-екскурс в історію нашого рідного міста, який люб'язно згодилась провести для старшокласників ліцею "Лідер" Вікторія Василівна Дашко, директорка Сарненського історико-етнографічного музею. Дякуємо за змістовну та цікаву зустріч!

Згідно з річним планом роботи у ліцеї проводяться дистанційні інтегровані уроки, метою яких є формування цілісної картини світу, підвищення пізнавального інтересу до предмета, виявлення здібностей учнів та їх особливостей розвитку відповідальності за спільну справу.

Саме таку мету намагалися реалізувати на уроці вчитель математики Майданець Н.С. та української літератури Крат Н.В. в 10-А класі, темою якого була "Арифметичний корінь n- степеня. Шлях Ничипора Варениченка: від правдошукача до розбійництва".

Продуктом діяльності було графічне зображення лінії-графіка "Історія життя Чіпки зі злетами та падіннями" і розуміння значення математики для повноцінного життя в сучасному суспільстві. На уроці було легко, цікаво, пізнавально, драйвово.

Свято Покрови посідає почесне місце серед пошанованих свят в Україні. Цей день нагадує кожному про молитовне заступництво Божої Матері за людський рід і є храмовим святом багатьох міст і сіл України. Покров - це головний убор, який у давні часи носили жінки. У слов'янських текстах синонімом "покрова" є слово "омофор". Коли ми звертаємося до Матері Божої" покрий нас чесним своїм омофором", то розуміємо саме той головний убір, який Богородиця з себе зняла і покрила ним віруючих у храмі Константинополя. Майстрині ліцею «Лідер» Радчук Наталія, Мосійчук Валерія, Дашко Світлана, художньо переосмислили Святий Покров і створили шедеври на полотні… Предки вірили, що свято Покрови приносить з собою мир, добро, любов і довіру. Все це так необхідно сьогодні Україні!

Гаслом відзначення Дня захисників і захисниць України цього року є «Боролись! Боремось! Поборемо!». Україна має унікальну історію воїнства, кожна її сторінка сповнена звитягами різних поколінь оборонців рідної землі, які сформували особливий характер та образ сучасних захисників і захисниць України, їхніми провідними рисами є патріотизм і відчайдушність, відвага і честь. З 10-14 жовтня у нашому закладі серед учнів 8-9 класів відбувся конкурс малюнків «Ілюструй девіз різних родів військ ЗСУ». Авторами найкращих робіт стали Кушнір Катерина, Бакунець Андрій, Мельник Інна, Вилимець Наталія

    

Сьогодні відбулась серія Уроків звитяги в Сарненському районному ліцеї «Лідер» для учнів 8-11кл.  з метою віддання шани незламності духу представників усіх поколінь, які здобули та відстоювали незалежність України, мужності та героїзму воїнів Збройних Сил України та інших силових відомств, ветеранів, добровольців, волонтерів, які сьогодні захищають суверенітет і територіальну цілісність України у боротьбі проти збройної агресії російської федерації, вшанування військових традицій та звитяг українського народу.

З Днем захисника і захисниці України

вітають учні 10-Д класу (кл.кер.Басова О.М.)

ВІДЕО

Від козацтва до ЗСУ: незламність, віра, честь!

Година спілкування в 11Г (кл.керівник Климчук В.П.)
Мета: Розвивати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм; розвивати почуття гордості за минуле нашої Батьківщини, прищеплювати любов до своєї країни; пробудити почуття відповідальності перед наступним поколінням; формувати в учнів розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни; виховувати глибоку повагу до воїнів, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства.

Історія України в нарукавних знаках і символах ЗСУ

9-А кл. (кл.керівник Мельник О.А.)

               

                       

Історія України, яка зашита в розпізнавальні знаки та назви бригад ЗСУ

11-В кл. (кл.керівник Любиш М.М.)

10-В клас (кл.керівник Михайлицька І.В.)

Герої України від минулого до сучасності
Мета: сформувати інтерес до історичного минулого українського народу, поглибити знання про козацьку добу та сучасні події в країні; віддати шану незламності духу представників усіх поколінь,які здобули та відстоювали незалежність України,  мужності та героїзму воїнів ЗСУ, добровольців, волонтерів,які сьогодні захищають нашу державу. Сформувати почуття патріотизму,  гордості за свою історію та своїх предків.

ВІДЕО 

10-Б кл. (кл.керівник Рибачек С.І.)

"СИЛА НЕСКОРЕНИХ" 

День захисника України - це свято всіх, хто покликаний захищати свою Батьківщину, а також нагода згадати славетних предків, які своїми ратними звершеннями здобули та відстояли свободу і незалежність нашої держави.

Мета: Ознайомити учнів з традиціями, звичаями українського козацтва, пробудити почуття відповідальності перед наступним поколінням. Розвивати почуття гордості за минуле нашої Батьківщини, прищеплювати любов до неньки – України. Формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм; викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей, здійсненними в роки війни і в мирний час; показати роль самовиховання в формуванні моральної стійкості, мужності, почуття обов’язку і відповідальності перед Вітчизною; викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу.

Цінуємо ваш подвиг, воїни! Від козаків до ЗСУ!

(до Дня козацтва та захисників і захисниць України)

10-Д клас (кл.керівник Басова О.М.)

Козацтву належить особливе місце в історії України й історичній пам’яті українського народу. Саме козацтво було тією силою, яка активно впливала на історію України 17-18 століть.

Цей день обрали невипадково. Споконвіків на свято Покрови наші пращури вшановували воїнів-захисників. Традиція ця дуже давня і походить ще з часів Київської Русі. Козаки вважали Покрову своєю заступницею.

Виховна година у 11 А класі (кл.керівник Мороз Л.Ф.) 

"14 жовтня...." ."Якщо знаємо своє минуле, то можемо творити успішне майбутнє". Учні представили значення цієї дати (14.10) для України: свято Покрови, День козацтва, День захисників та захисниць України, день створення УПА.  Діалог був спрямований на події сучасності та їх значення для майбутніх поколінь.  На завершення, була створена подяка Воїнам ЗСУ на  віртуальній дошці  команди "Підтримай дитину" платформи МОН .  Перемога за нами!

Під покровом Присвятої Богородиці «Боролись ! Боремось ! Поборемо !». Саме під таким гаслом , на годині спілкування , учні 10- Г класу (кл.керівник Лежавська О.М.), віддали шану незламності духу представників усіх поколінь , які здобули , відстоювали та боронять незалежність України.

УКРАЇА ПЕРЕМОЖЕ!!! Бо з нами Бог та незламність духу народу , відчайдушність , відвага і честь захисників та захисниць України. Слава УКРАЇНІ !!!

До 14 жовтня – ДНЯ ЗАХИСНИКІВ ТА ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ, в 11-Б класі (кл.керівник Зозюк К.Л.) пройшла година спілкування. Метою заходу було пробудити почуття відповідальності перед наступним поколінням; формувати в учнів розуміння єдності і цілісності України, усвідомлення себе українцем, почуття особистої відповідальності за долю держави, готовність служити Батьківщині своєю працею та стати на захист державних інтересів країни, виховувати глибоку повагу до воїнів, які віддали своє життя в ім’я майбутнього людства, розвивати почуття гордості за минуле нашої Батьківщини, прищеплювати любов до неньки – України.

Учні пройшли Вікторину : цікаві факти та історія українського козацтва https://mamabook.com.ua/.../test-cikavi-fakti-ta.../

Школярі обговорили, що захист своєї країни – це не про професію та не про приналежність до певної статі. Насамперед це про людей, які борються за територіальну цілісність, суверенітет і незалежність України.

https://www.mil.gov.ua/.../vijna-zhinochima-ochima-12...

https://www.uwvm.org.ua/?page_id=3370

Діти доєдналися до загальноукраїнської ініціативи «Віртуальна дошка подяки від дітей захисникам України», яку проводить команда проєкту «Підтримай дитину» https://padlet.com/pditinu/hlpztgb9ctun9s9k

Година спілкування у 8-Б класі (кл. керівник Зіневич О.П.) "Таємниці символіки ЗСУ"
Мета. Навчати молоде покоління  знаходити тісний взаємозв'язок між усіма знаменними подіями, які припадають на 14 жовтня; виховувати шанобливе ставлення до представників  усіх поколінь, які здобували і здобувають незалежність нашої країни,  мужність, героїзм, повагу до звичаїв та традицій українського народу, своєї історії;
розвивати творче мислення, креативніть , впевненість у прийняті рішень.

           

Година спілкування у 8-А класі (кл.керівник Майданець Н.С.)

"Академічна доброчесність - шлях до успіху" 

До Міжнародного уроку доброти з учнями 9-А класу (кл.кер.Мельник О.А.) було проведено годину спілкування про гуманне та відповідальне ставлення до тварин.

Захід покликаний виховувати головні людські якості - добро, відповідальність, гуманність, альтруїзм.

Діти відзняли та презентували відеопроєкт, який потім обговорили.  Будьте відповідальним господарем, проявляйте милосердя і пам'ятайте - Добро переможе!

ВІДЕО

З метою покращення психологічного стану дітей  в час війни, зняття емоційної напруги, виховання гуманного ставлення до тварин, учні 8-Б класу (кл.керівник Зіневич О.П.) долучились  до проведення "ІІІ Міжнародного уроку доброти", присвяченому Всесвітньому дню захисту тварин (відзначається 4 жовтня). Урок доброти  подарував нам відчуття єдності, відповідальності, гуманності.

 

 

 

До Дня пам’яті трагедії Бабиного Яру – 2022

29-30 вересня вшановуємо 81 роковини від початку масових розстрілів у Бабиному Яру під час окупації Києва в 1941-1943 роках.

Масовий розстріл євреїв у Бабиному Яру став символом «Голокосту від куль» і нацистської політики масового знищення людей.

29-30 вересня 1941 року була наймаштабніша каральна акція Другої світової війни.

Багато міст України мають свої «бабині яри» - місця нацистських розстрілів євреїв та інших жертв.

Така доля не оминула і м.Сарни. Трагічні події тут відбулися 26-28 серпня 1942 р. Люди вбивали людей тільки за їхню національну приналежність.

Цьогоріч ця рана жива для кожного українця і українки. Сьогодні рашисти, наслідуючи нацистів, заявляють про «розв’язання українського питання» подібно до гітлерівського «розв’язання єврейського питання», а виданий у російській федерації «антифашизм» став прямою загрозою для євреїв у сучасній Україні. Російськими варварами були обстріляні єврейські цвинтарі, синагоги, навіть  Бабин Яр.

У Сарненському районному ліцеї «Лідер» проведено відеолекторій присвячений єврейській громаді у м.Сарни.  

28 вересня 2022 року у 8-Б класі (кл.керівник Зіневич О.П.) пройшла зустріч із спеціалістом центру безоплатної правової допомоги  Аліною Харченко, нашими партнерами. Під час якої узагальнили поняття академічної доброчесності, розглянули  принципи, та відповідальність яка передбачена Законом України " Про освіту". А також познайомились із нормативно-правовими актами цивільного, кримінального, адміністративного права. Обговорили правила поведінки у соціальних мережах, кібербулінг та відповідальність за його вчинення.


Міжнародний день миру відзначається щорічно 21 вересня. Для України - це свято має особливе значення, адже протягом усієї історії українська держава виборювала своє право на  мирне життя. І в 2022 році Україна величезною ціною боронить свої кордони від російської агресії, щоб ми і наші діти жили в мирній, процвітаючій, прекрасній, вільній та незалежній країні.
З Днем миру, Україно! Бажаємо всім українцям більше ніколи не пізнати горя і втрат. Нехай всі українські родини возз'єднаються, міста процвітають, а наші нащадки ніколи не дізнаються, як звучить сигнал повітряної тривоги.
Вічна пам'ять усім, хто віддав своє життя за мир в Україні!
Слава героям, які виборюють майбутнє нашої держави!
Слава Україні!

Мир у рідній Україні - це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше.

У 10-В класі (кл.кер. Михайлицька І.В.) відбувся виховний захід, де учні обговорили важливість миру та неприпустимість війни.

Нехай же увесь світ почує голоси наших дітей!

Хай буде мир!

   

Також, до Всесвітнього дня Миру відбувся флешмоб учнів 11-А класу (кл.кер. Мороз Л.Ф.) "Голуб Миру на аватарці"

Дні спорту. Ранкова зарядка в ліцеї

 

 

«Я в історичній події» - проєкт – фото челендж, створений учнями 8-11 класів Сарненського районного ліцею " Лідер"

Єдиний урок безпеки

8 вересня 2022 року у Сарненському районному ліцеї «Лідер» для учнів 8-9 класів працівники ДСНС провели «Єдиний урок безпеки». 
Ліцеїсти дізналися про правила безпечної поведінки під час війни.  Також школярам розповіли про основні правила поведінки в умовах небезпеки. Як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватись, які знаки про них попереджають та які правила безпечної поведінки потрібно вживати, якщо побачили міну.

   

 

Перший урок

"Українці - вільні люди»

 

 

 

 

 

Екологічна акція

Учні 8-х класів долучилися до екологічної акції "Працьовита Україна" (Зіневич О.П.). Мета якої посадити якомога більше рослин, квітів, дерев, щоб наша країна розквітала.

 

     

Чаювання. Японія - країна, де сходить сонце.

Відеоробота вчителя мистецтва Мельник О.А.

ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

Сьогодні, 19 травня 2022 року відзначається День вишиванки. Ліцеїсти разом із переселенцями із Луганської, Донецької обл.., а також з міст: Слав’янськ, Селидове, Харків, Краматорськ, Чорнобаївка, Запоріжжя, Бахмут, які на даний час проживають у гуртожитку ліцею «Лідер», долучилися до акції «Вишиванка об’єднує Україну».  Вирішили разом малювати карту України, на якій позначити всі міста, які героїчно ведуть боротьбу за мир, Незалежність і свободу нашої Батьківщини.

Одягайте свої вишиванки та нехай весь світ побачить, яка прекрасна наша Україна і її символи!

Вишиванку одягаємо − Україну прославляємо!

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=170724912048074&id=100073316989973&notif_id=1652683726306946&notif_t=feedback_reaction_generic&ref=notif

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/402294195087755

https://www.facebook.com/olenalupa/videos/421469099797309

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1079549185975523

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1164933727573163

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/536376607885380

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1037203360538086

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/321350006813035

https://www.facebook.com/100024101805040/videos/2069171296590397

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/425380722327183

"Мужність долає все"

З 2 по 9 травня 2022 року у Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулися онлайн серії годин спілкування «Мужність долає все».

Подвиг у кожної людини свій, а де знайти  місце  для нього – це вже вирішувати кожному окремо. Мужність, героїзм, роль самовиховання у формуванні моральної стійкості,  виховування  сили волі, почуття патріотизму, любові до своєї  Батьківщини, рідного краю.   Не той мужній,   хто лізе на небезпеку, не відчуваючи страху, а той, хто може вгамувати найсильніший страх…

   

  

 

 9 травня 2022 року класним керівником Майданець Н.С. була проведена онлайн  година спілкування «Мужність йде поруч» для учнів 11-А класу, із використанням відео звернення Президента України з нагоди Дня перемоги та відеороликів-спогадів ветеранів.

Головною метою зустрічі було формування у дітей національної ідентичності на кращих прикладах мужності і звитяги, виявлених нинішніми захисниками Батьківщини, на героїці сучасної боротьби за незалежність і цілісність держави; виховувати національно-свідомих громадян України, які добре знають минуле, цінують сучасне і прагнуть будувати світле, мирне, демократичне майбутнє.

Відеоматеріали годин спілкування:

https://drive.google.com/file/d/143-e_d8yzp953WLB4ouOPk8BW4bSsOvx/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/13a5MiY2Y3YtjjHVf2tLOrJ7e-o3nfKQu/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1qGOKgws3-Dd0CDA7VJxyZKchrSIM56Mx/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1YnO6MM5kxU-CgynTumpUS_BeLVMYzaaS/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1rMN8A8rmiYe1DrEcv5LHcYHczrevB8ec/view?usp=sharing

"ОЙ У ЛУЗІ ЧЕРВОНА КАЛИНА ..."Пісня, що надихає мільйони українців. Все буде Україна

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/4877800935675267

Створення соціальної реклами

"Від доброго коріння - добрий відросток" - під таким гаслом учні 9-х класів створювали соціальні реклами про збереження репродуктивного здоров'я, адже це запорука щасливого майбутнього, а наша країна прагне відновлення та відродження.

Організатор - соціальний педагог Сарненського районного ліцею "Лідер" Зіневич О.П.

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.164529256000973/2261969137507909

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.164529256000973/715226682941600

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.164529256000973/541467073978231

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.164529256000973/5010580972369460

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/pcb.164529256000973/3117988995105957

Челендж

Серед учнів 9-х класів Сарненського районного ліцею "Лідер" розпочався челендж по створенню відеороликів на підтримку однолітків, мотивацію до навчання.

Організатор челенджу соціальний педагог ліцею "Лідер" Зіневич О.П.

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/264954432508993

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1045767049486646

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/314446530784474

Українська весна розпочинається з Шевченка! 

9 березня виповнюється 208 років від Дня народження українського поета, прозаїка, мислителя, живописця та громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за Свободу та Незалежність, як у ХІХ та ХХ століттях, так і у ХХІ столітті.

Борімося - поборемо!

Нам Бог помагає!

За нас правда, за нас слава

І воля святая!

Усе буде Україна!

Слава нашим Воїнам! 

Слава Україні!

Популяризація творів Т.Шевченка

https://www.facebook.com/100011674121341/videos/1416831678753690

https://www.facebook.com/100011674121341/videos/5348465161854582

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/1366941857077876

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/942131619826034

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/339519924857114

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/261836556144041

https://www.facebook.com/lindala.hook/videos/1000594267524315

https://www.facebook.com/100045737450446/videos/339657281436592

Міжнародний день рідної мови

Літературний ХАБ "Золота колекція домашньої бібліотеки"

Якщо ви полюбляєте читати книжки, ймовірно вам буде цікаво дізнатися про книгозбірні інших книголюбів: що вони читають і як відпочивають з книжками, як зберігають їх та управляють своїми колекціями.

17 лютого 2022 року до Дня рідної мови у Сарненському районному ліцеї «Лідер»  було проведено літературний ХАБ «Золота колекція домашньої бібліотеки». Орнанізувала і провела захід Іщук Олена Романівна.

Домашня бібліотека… Вона часто розкриває особистість його/її власника. Бібліофіли по всьому світу діляться своїми топ-книжками і улюбленими місцями для читання – від двоповерхової бібліотеки до майстерно організованого затишного книжкового куточка.

  • Особливий підбір книг, цікавий лише для Вас і Вашої родини…
  • Улюблена закладка, яка подорожує з книги в книгу і є свідком ваших книжкових трофеїв…
  • Екслібрис (лат. ex libris –  «із книжок») – книжковий знак, невелика художньо виконана етикетка, де вказано, кому належить книжка.
  • А ще, улюблене горнятко кави чи чаю, або величезне яблуко, яке забуваєш відкусити, бо цікава книга має здатність затягувати, полонити твою увагу.

Отож, усе геніальне – просте, тож немає чого відмовляти собі в паперових домовичках!

На заході були представлені колекції домашніх бібліотек: колекція міської бібліотеки, яку представила Левитської О.Ю., особливі книги домашньої бібліотеки учнів, а саме Жук Тетяни, Мізюрко Олени, Кобринчук Любові, Супрунової Марії, Мірко Мар’яни, Лучко Дарини; особливі книги із колекції вчителів: Басової О.М., Іщук О.Р., Дибач Т.А.

ФОТОЗВІТ

День пам'яті Героїв Небесної Сотні

Виховна година у 10-А класі " Правила виховання мужності" (кл.керівник Мороз Л.Ф.)

Чи є місце подвигу в повсякденному житті? 
"Життя диктує свої правила.  Ні те, що писав великий педагог В. О. Сухомлинський, ні цінні істини різних письменників не замінять власної життєвої позиції.  Не забуваймо,  що подвиг у кожної людини свій, а де знайти місце для нього - це вже вирішувати особисто кожному...."

 

 

18 лютого 2022р. в 11-В класі (кл.керівник Зіневич О.П.) відбувся урок мужності пам’яті Героїв Небесної Сотні під девізом:

 «Ми тут. Ми є. Ми – всі. Ми - гурт.

 Єднаймося! Ми є той  ґрунт 

Подій майбутніх, вирішальних».

                           М.Вінграновський

  

У 9-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) відбулася виховна година приурочена Дню пам'яті героїв Небесної сотні та Дню єднання. Діти вчергове пригадали події Майдану 2013- 2014 р., а також  зауважили, як важливо об'єднатися в такий складний для України час.

  

18-20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні. Маємо пам'ятати, що захист інтересів України, її проєвропейський вибір мав високу ціну - людське життя.

Учні 8-А класу (кл.керівник Мельник О.А.) взяли участь в годині спілкування, присвяченій активній фазі Майдану, коли з'явилися перші жертви силового тиску. Також учні долучилися до акції: "Ангели пам'яті" для вшанування тих, хто загинув за ідею. Вони виготовили ангелів та поклали їх до інсталяції присвяченій цій події.

 

 

17 лютого – Міжнародний день раптового прояву доброти!

Доброта – якість, яка цінується незалежно від свята, тому проявляти її варто не тільки в такий день. Традиційно, щороку в  гуртожитку ліцею «Лідер» триває збір макулатури. Кошти, отримані за неї,  віддаються на лікування діткам. Сьогодні ми відправляємо   їх  на рахунок мами маленького Олексійка Савостяника.

 

14 лютого 2022 року у 10-В класі (кл.керівник Любиш М.М.) Сарненського районного ліцею «Лідер» відбулася зустріч з фахівцем з екологічної освіти Рівненського природного заповідника Ольгою Іванівною Позняк. Тема зустрічі: "Всесвітній день водно-болотних угідь. Водно-болотні угіддя Рівненського ПЗ". Учні дізналися про цінність водно-болотних угідь, їхню важливу роль у підтриманні біорізноманіття, флору та фауну притаманну для боліт і чому так важливо зберегти водно-болотні угіддя. Кожен з учнів мав можливість висловити свою думку, щодо ставлення до боліт і їхнього значення у житті кожного з них.

 

День Соборності України

Виховна година для учнів 10-А кл. (кл.керівник Мороз Л.Ф.)

   

До Дня Соборності України:

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/620868975847802  Відеоролик підготували учні 11-Г класу

https://www.facebook.com/100073316989973/videos/4881729178551737  Відеоролик підготували учні 10-Б класу

До Дня Соборності України учні 8-11 класів та вчителі історії Басова О.М. та Мельник О.А. підготували відео челендж "Загадкова і мальовнича Україна". https://www.facebook.com/100073316989973/videos/226837069653621

Свято Водохреща закінчує цикл новорічно-різдвяних свят. У гуртожитку ліцею «Лідер» відбувся фестиваль колядок «Різдвяна зірка». У холі гуртожитку лунали колядки, щедрівки та віншування зі святами. Особливого колориту святу надала тепла домашня атмосфера та смачна і запашна кутя. Захід організували вихователі гуртожитку. 

За результатами заочного конкурсу робіт юних фотоаматорів:

"Моя країна - Україна" 

за оригінальність і креативність відзначено

-ученицю 8-А класу Новак Анну,

-учня 8-А класу Гудімова Дмитра,

-ученицю 9-Б класу Мосійчук Валерію

(керівник Мельник О.А.)

Математичний калейдоскоп

Учні Сарненського районного ліцею "Лідер" вміють не тільки  старанно працювати, але й змістовно відпочивати. Так, і в цей зимовий вечір вони зібралися, щоб позмагатися у грі "Математичний калейдоскоп" за звання кращого математика у гуртожитку ліцею "Лідер". 

Капітан команди дівчат, Понедільник Каріна, та капітан команди хлопців, Бачук Ігор, з перших хвилин гри зуміли згуртувати членів команди і впевнено вести їх до перемоги. Найперше, що потрібно було зробити капітанам, - довести на конкретних прикладах правильність виразу Галілео Галілея: "Математика - це мова, на якій написана книга природи". З цим завданням вони успішно впоралися. 

Завдання швидко змінювалися, як фігурки в калейдоскопі. Логічні, геометричні, нестандартні задачі, вправи на обґрунтування суджень та кмітливість. Ребуси, магічні квадрати, завдання на продовження числового ряду вимагали не тільки великої уваги, зосередженості, але й критичного мислення. 

Швидко промайнув час. Учні не хотіли закінчувати гру, але вже потрібно було підводити підсумки. У грі не було журі. Учасники самі визначили переможців - це команда хлопців. Кращим математиком визнали Бачука Ігоря, а приз глядацьких симпатій дістався Сидоришину Назару. Всіх учасників Математичного калейдоскопу чекав солодкий сюрприз. Захід організувала та провела вихователь гуртожитку Оверчук Л.І.

 

 

Спеціальний випуск ліцейських новин. Тема випуску «Гідність у дії». Підготували учні 9-Б класу Сарненського районного ліцею «Лідер» Дивитись тут

Віртуальна виставка творчих робіт з трудового навчання учнів 8-9 класів (вчитель Зіневич О.П.)

                               

ДЕНЬ ХУСТКИ 2021

7 грудня - День української хустки!

"А хустка в нас завжди була в пошані

у літню спеку й люті холоди.

Їх гарно так замотували пані,

Як йшли до церкви, вдома та й завжди".

З давніх-давен хустка для українців була символом жіночності, вірності й кохання, а також оберегом.

Сьогодні, у Сарненському районному ліцеї "Лідер" відбувається фотосесія "На хустки Україна багата". Всі класи долучилися до флешмобу "Зав'яжи українську хустку".

Фотозвіт

Фрагмент уроку мистецтва, учениця Годунко Людмила

Учениця 9-Б класу Годунко Людмила, креативно підійшла до виконання домашнього завдання з мистецтва. Завдання полягало у тому, що треба було скласти вірш до творчих робіт відомої української художниці Марії Приймаченко. Проте Людмила, вирішила не лише скласти вірш, але й продекламувати його та створити таке неймовірне відео.

Ось він - креативний підхід!

Щорічно в Україні з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція ''16 днів проти насилля''. Тож у гуртожитку ліцею ''Лідер'' відбувся захід ''Правовий калейдоскоп'' за участі партнерів ЦБПД. Ментором Калейдоскопу була заступник начальника відділу право просвітництва та надання БПД Харченко Аліна. Учням було запропоновано переглянути відеоролики та взяти участь у правовій грі ''Напиши лист... '' (булеру, свідку, до жертви булінгу). Діти відверто висловили свої думки, дали поради як діяти в ситуації, коли скоюється насилля. Захід організували вихователі гуртожитку.

 

 

 

  

 

  

 

Відеоматеріал на конкурс "Репортер" 

Автор: учень 9-В класу Сарненського районного ліцею "ЛІДЕР" Володько Максим

Назва: "Веди здоровий спосіб життя, будь в тренді, - як я!"

https://youtu.be/G8xCkPYxokI

Години спілкування

У 9-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) пройшла інтегрована виховна година "Dignity and freedom  Day".  Учні обговорили доленосні події в Україні, вказали наскільки важливим є почуття власної гідності,  а також прослухали Гімн Гідності,  прем'єра якого відбулась цьогоріч на Форумі "Усесвітній день гідності " у Гельсінкі.

  

21 листопада вся країна відзначала День Гідності та Свободи. Свято встановлено на честь двох знаменних і доленосних подій у новітній українській істо,рії - Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року. З нагоди відзначення цього свята, у гуртожитку  ліцею ''Лідер'' відбувся квест ''Людська гідність''. Учасниці квесту мали змогу розширити знання та уявлення про такі визначення як гідність, повага, честь, свобода та осмислення таких проблем: чому кожна людина варта поваги, чому не варто принижувати людську гідність і честь. Команди ''Помаранчеві'' та ''Сильні духом'' побували на 7 зупинках, де мали виконати певні завдання, а також виробили принципи гідної людини. Квест організувала та провела вихователь гуртожитку Конончук Людмила Степанівна.

 

 

 

 

 

24 листопада 2021 року була проведена година спілкування в 11-А класі (кл. керівник Майданець Н.С.) присвячена Дню  Гідності та Свободи "Україна - країна нескорених". Головною метою заходу було показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної людини та народу в цілому.  Пояснити, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін. Посягання на гідність  - ось що має турбувати по-справжньому кожну особистість.

22 листопада 2021р. у 10-А класі (кл.керівник Мороз Л.Ф.) відбулася година спілкування «Гідність у дії». Головна мета виховної години, присвяченої Дню Гідності та Свободи, – показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Ідея Дня Гідності полягає в необхідності навчитися усвідомлювати та берегти гідність як основну цінність сучасної людини.
Під час спілкування учні з’ясували, що таке Гідність та Свобода, поділилися своїми власними історіями гідності. А також було переглянуто та обговорено відеоролик Революцій гідності (2004 та 2013-2014 р)
Насправді важливо зрозуміти, що цінність не в датах. Цінність в особистісному розвитку, в цінуванні власних прав та свобод. Бути вільним та мати почуття гідності – означає не перекладати відповідальність за своє життя на когось.
Проведення таких годин спілкування сприяє вихованню нового соціально свідомого покоління з почуттям власної значимості. Як сьогодні будуть виховані діти – таким завтра буде майбутнє України.

У 8А класі (кл.керівник Мельник О.А.) пройшла година спілкування до Дня Гідності та Свободи. Ми з учнями обговорили значення поняття "гідність". Також переглянули відео до пісні Надіри Х "Гімн гідності" та ознайомились з перекладом. Слова у музичному творі, як ніколи актуальні, адже в умовах інформаційного суспільства зростає небезпека знецінення прав і свобод людини.
Україна 2004 р. ("Помаранчева"), листопада 2013 - лютого 2014 рр.("Революція Гідності") стали яскравим прикладом того, що людина повинна захищати свою гідність, свій вибір.

19 листопада 2021 року була проведена година спілкування в 11-В класі (кл.керівник Зіневич О.П.) «Гідні справи – єднають Україну». Мета заходу замислитися про значення гідності у власному житті та в житті інших людей, навчати висловлювати свої думки про те, яку роль відіграє гідність у нашому житті, вчитися керувати почуттями власної гідності у своїх повсякденних вчинках і діях.

 

 

17 листопада 2021 року учні 9-Б та 10-Г класу (кл.керівники Басова О.М., Климчук В.П.) провели зустріч з Харченко Аліною Олексіївною, заступником відділу правопросвітництва та надання БПД. Вона розповіла про діяльність центру, познайомила з видами покарань для неповнолітніх за вчинення правопорушень, а також пограли у правовий калейдоскоп. Учні пригадали, що таке академічна доброчесність.

 

З 10-Б класом (кл.керівник Зозюк К.Л.) була  проведена виховна година на тему «Академічна доброчесність – шлях до успіху». Метою заходу було сформувати в учнів уявлення про академічну доброчесність, ознайомити з основними принципами доброчесності, з видами порушень академічної доброчесності та навчити їх розрізняти. А також ознайомити з наслідками недотримання академічної доброчесності.

 

 

У 9-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) відбулася виховна година до Дня толерантності.  Учні активно долучилися до обговорення поняття " толерантність", розповідали про значення  толерантності в житті людей. Діти звернули увагу про нехтування  молоддю загальнолюдськими цінностями та нетолерантним ставленням  дітей одним до одного.

День української писемності та мови

Сьогодні, 9 листопада 2021р., у День української писемності та мови, учні та педагоги ліцею в кількості 285 осіб долучилися до написання 21-го Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Це дало можливість перевірити не тільки свої знання з української мови, а й разом з українцями в усьому світі популяризувати її, вивчати та збагачувати. Сподіваємось, що сьогоднішня  подія надихне ліцеїстів до творення сучасної культури, до читання літератури, розуміння та усвідомлення її.

Фото-арт "Поліська коловерть"

Осінь. Пора радості та смутку, пора спокою і тривог, найбагатша, найщедріша пора. Можливо, саме тому вона часто спонукає до творчості. Етно-осінь Сарненський районний ліцей «Лідер» надихнула на фото проєкт «Поліська коловерть». Авторами проєкту, дизайнерами, режисерами та фотомоделями стали учні 11-х класів. Ліцейська родина щиро вдячна за підтримку та допомогу фотографу Людмилі Серкебаєвій та за надані прекрасні автентичні етнолокації Сарненському історико-етнографічному музею.

ФОТОЗВІТ

 

  

Активні парки - локації здорової України

З нагоди Дня захисника та захисниці України, учні 9-В класу (кл.кер.Михайлицька І.В.) Сарненського районного ліцею " Лідер" долучилися до соціального проєкту Президента України " Активні парки - локації здорової України ". Основна мета проєкту- зробити спорт ближчим до людей, створити умови та можливості займатися фізичними вправами та залучати до цього молодь.

 

 

 

Свято Покрови, День захисників України, День козацтва

У 8-А класі (кл.кер.Мельник О.А.) був проведений виховний захід до 14 жовтня - свята Покрови, і водночас, символу нерозривного зв'язку всіх поколінь захисників України. Тому ця дата присвячена також до Дня козацтва та 79 річниці створення УПА.

14 жовтня - свято не про стать, адже ...

Не всі чоловіки - захисники!

Не всі захисники - чоловіки!

Не всі захисники і захисниці - військові!

14 жовтня - це про захист, відвагу, патріотизм.

Команди дівчат та хлопців демонстрували свою обізнаність про козаків та їх заслуги в історії України.

Дякуємо Вам, захисники і захисниці України, за відданість державі та її народу!!!

 

 

Напередодні свята Покрови, Захисників України та Дня козацтва учні Сарненського районного ліцею «Лідер» відвідали відтворену криївку УПА та території Сарненськго історико-етнографічного музею.  В ході екскурсії Вікторія Дашко розповіла про воїнів УПА на території краю, їх нелегку боротьбу проти комуністичного режиму. Найбільшою несподіванкою для дітей стала інформація, що відтворена криївка – аналог криївки в селі Доротичі. Насамкінець діти безпосередньо зайшли в криївку та отримали багато позитивних вражень та емоцій. Екскурсії до музею організував вчитель історії Симончук С.Д.

До Дня психічного здоров'я:

- Інформаційні повідомлення.

- Кошик позитивних думок.

 

 

Спорт для всіх

Ґендерна рівність у спорті

Цією темою розпочалась зустріч вихованців Сарненського ліцею «Лідер», що на Рівненщині, з Софією Кушнір - майстром спорту України з вільної боротьби та сумо, чемпіонкою України та Європи з вільної боротьби та сумо серед дівчат до 16 років. Захід був проведений в рамках всеукраїнського освітнього проєкту ОlimpicLab, що впроваджується НОК України спільно з Coca-Cola Foundation.

На початку зустрічі Софія поділилася з присутніми власною історією про те, як прийшла в спорт, участь у змаганнях, перемоги, труднощі та родинну підтримку. Окремо зауважила, що багато видів спорту, які вважались чоловічими, наразі освоюють жінки та навпаки. Адже сьогодні, часто ламаючи багатовікові стереотипи, дівчата та юнаки мають рівні можливості для досягнення успіху, зокрема, і у спорті. Юна атлетка відповіла на запитання присутніх, що виникли під час зустрічі.

Для учасників заходу працівники Спорт для всіх також запропонували цікаву і динамічну програму, що складалась із чотирьох спортивних конкурсів та олімпійської вікторини.

На завершення всі учасники та переможці змагань отримали подарунки від Рівненське обласне відділення НОК України. Відповідні нагороди отримала і Сарненська територіальна громада за 3 місце у обласному конкурсі «Олімпійське літо».

   

  

  

 

"Здоров'я без сорому"

В рамках участі та реалізації Всеукраїнської освітньої кампанії із підвищення обізнаності з основ здоров'я та гігієни ГО "Дівчата" разом із Офісом Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, 4 жотня 2021р. у Сарненському районному ліцеї "Лідер" були проведені уроки "Здоров'я без сорому" для учнів 8-х, 9-х та 10-х класів. Захід організувала соціальний педагог ліцею Зіневич О.П. Зустріч відбулася за участі тьютора ГО "Дівчата" (від фонду UNICEF) Степаном Леусом.

   

 

 

Ушанування 80-х рокових трагедії Бабиного Яру

До 80 роковин масових розстрілів у Бабиному Яру у 8-А класі (кл.керівник Мельник О.А.) був проведений виховний захід «Бабин Яр: без права на забуття» .
Учням було презентовано онлайн-платформу Меморіального центру Голокосту: "Червона точка пам'яті", завдяки якій можна зберігати і досліджувати цю сторінку історії.

 

#БабинЯр#ЧервонаТочка

Цього року відзначаємо 80-ті роковини трагедії Бабиного Яру. 29–30 вересня Україна вшановує Дні пам’яті жертв трагедії та продовжує осмислювати страшні сторінки нашої історії.  Бабин Яр — це не лише трагедія єврейського народу. Бабин Яр — це не лише явище в Києві. Подібні розстріли населення відбувалися по всій Україні, у тому числі й у місті Сарни. Саме про ті страшні події 1942 року, які відбувалися на околицях нашого міста  й розповіла ліцеїстам директорка історико-етнографічного музею Дашко Вікторія Василівна. Екскурсію організувала вихователь гуртожитку Конончук Людмила Степанівна.

  

 

 

      З  учнями 10-Б класу був проведений виховний захід  «Бабин яр: пам’ять на тлі історії» 
Метою якого  було розкрити сутність трагедії Голокосту в Україні та висвітлити тему розстрілів у Бабиному Яру, які відбулися 29-30 вересня 1941 року, а також сприяти виробленню стійкого негативного ставлення до фактів дискримінації, зневажання людської гідності та зазіхань на життя, розвивати сучасне сприйняття процесу вивчення історії.
          Школярі відвідали віртуальну виставку (
https://memory.kby.kiev.ua/main.html#ua:P,pan,1,0,0:node1,-52) , переглянули документальний фільм «Бабин яр у пошуках пам’яті», познайомилися з освітньою платформою «Червона точка пам’яті» (https://edu.babynyar.org/), хвилиною мовчання вшанували жертв трагедії.

  

Створення соціальної реклами

Тема здоров’я залишається актуальною завжди. Учнями 9-х класів (керівник Зіневич О.П.) було створено соціальні реклами «Дотримання здорового способу життя – позиція лідера» та розроблено буклети «Збереження здоров’я людства – особиста справа кожного з нас»

Екскурсія "Сарни Арена"

24 вересня   2021 року відбулася екскурсія на    "Сарни Арену" учнів 9В класу (керівник Михайлицька І.В.) Сарненського районного ліцею " Лідер", приурочена до Європейського тижня спорту. Діти мали змогу подивитися на найкращий  спортивний комплекс в Рівненській області, відвідати  тренажерний зал,  зал боксу та ігровий зал.  Також учні  мали змогу ознайомитися з розкладом спортивних секцій , які функціонують у КЗ " Сарненська ДЮСШ " міської ради, щоб при бажанні надалі їх відвідувати. В кінці екскурсії начальником відділу фізичної культури та спорту Сарненської міської ради Віктором Михайлицьким,  була проведена вікторина на спортивну тематику. Діти активно відповідали та були нагороджені призами. 

Маємо надію,що екскурсія сприятиме залученню учнів до спортивного життя нашого міста, адже спорт- це здоров'я!

 

  

 

БЛАГОДІЙНА АКЦІЯ

Завершилася благодійна акція «Серце до серця».

Дякуємо учням 9-Б класу за організацію благодійного ярмарку та усім, хто взяв участь у 16 Всеукраїнській акції «Серце до серця» під гаслом «Здорові немовлята». Зібрали та перерахували 800 грн на придбання медичного обладнання для обласної дитячої лікарні.

 

ВИБОРИ ПРЕЗИДЕНТА ЛУР "ЛІДЕР"

З 13 по 21 вересня 2021 року

у Сарненському районному ліцеї "Лідер" відбулася виборча кампанія ЛУР "Лідер"

Голосування 

 

 

Результати голосування. Підсумковий протокол ЦВК

Інавгурація Президента ЛУР "Лідер"

 

 

Науковий пікнік "Леонардо рекомендує..."

Геній або безумець? Гість з майбутнього або пророк? В історії не існує людини, подібній Леонардо да Вінчі. Він багато спрогнозував, і ще більше передбачив, створюючи унікальні шедеври і вражаючи широтою знань та думки.

Універсальна людина: художник, скульптор, вчений, анатом, винахідник 400 машин і механізмів, музикант і письменник  Леонардо да Вінчі.

Саме його діяльності сьогодні був присвячений другий науковий пікнік

«Леонардо рекомендує….»

 

  

  

  

  

 

  

   

 

АРТ-ПРОСТІР

"Внеси в життя радість для приємних вражень"

"Заповни свій простір яскравими фарбами" 

 

 

 

"Ігромаг"

''Ігромаг'' вийшов на подвір'я'' - під такою назвою в гуртожитку ліцею ''Лідер'' відбулося відкриття ІІІ сезону Клубу настільних ігор. На подвір'ї гуртожитку діяли такі локації: ЖИВІ ШАШКИ, ТЕНІС, БАДМІНТОН, ТВІСТЕР. 
  Отож, запрошуємо всіх на відкриття ...

 

 

 

Перший урок

"Мій рідний край, ліцей, родина - це все єдина Україна", був присвячений двом датам: 30 річчю Незалежності України та 20 річчю ліцею «Лідер»

Перший урок-тренінг у 10 - А класі (Мороз Л.Ф.) " Україна в кожному серці"

 

  

 

"Урок-гра

З метою засвоєння правил безпечної роботи у Всесвітній мережі, сприянню обізнаності учнів про небезпеки, які існують в Інтернеті та шляхи їх подолання, 31.05.2021р. для учнів 8-Б та 10-В класів (керівник Зіневич О.П.) був проведений цікавий урок-гра «Вплив засобів масової інформації на здоров’я і поведінку людей. Комп’ютерна безпека в мережі Інтернет». Захід провела інспектор зв'язків з громадськістю ВОНС в м.Сарни лейтенант поліції - Оксана Миколаївна Рабош.

 

 

"Мистецькі перегони"

27 травня 2021р. для учнів 8-х класів було проведено урок на свіжому повітрі. Учні грали в гру "Мистецькі перегони". Кожний клас було поділено на 2 команди. Під час гри учні мали можливість проявити знання отримані з курсу "Мистецтво ". (керівник Дубовик О.Ю.)

Геометричне кафе

25.05.2021р. у 9 А класі під керівництвом вчителя математики Мороз Л. Ф. та з досвідченим експертом у галузі математики, директором ліцею Колоїз Т. Г, відбувся позакласний захід приурочений року Математики - Геометричне кафе "Простір". Відвідувачі кафе -це учні 9 А класу, які презентували застосування многогранників та тіл обертання. Заздалегідь були створені 5 груп, які пригощали одна одну солодкими "геометричними тілами".  А також кафе пропонувало меню:

вартість послуг якого було розв'язати задачі.  "Геометрія - пізнавально, цікаво та "смачно"!!!" - під таким девізом учні куштували геометричні солодощі та обмінювались своїми знаннями.

Урок мужності

З метою виховання національно-патріотичної свідомості молодого покоління, популяризації військової служби в лавах Збройних сил України, з учнями районного ліцею «Лідер» м. Сарни 21 травня 2021 року на території Сарненського РТЦК СП був проведений «Урок мужності».
Під час заходу ліцеїсти працювати в мікрогрупах тактичної медицини, інженерної та вогневої підготовки, поспілкуватися з військовослужбовцями, які неодноразово виконували бойові завдання на Сході країни.
Заняття з інженерної підготовки з юнаками провів командир батальйону територіальної оборони в/ч А7072 майор Бортнік В.Д.
Фахівець з тактичної медицини провів для школярів демонстраційне заняття з надання першої домедичної допомоги, на яких вони дізналися як правильно тампонувати рани та яким чином слід використовувати джгут-турнікет при кровотечі.
Під наглядом офіцера відділення призову Сарненського РТЦК СП лейтенанта Кутинця С.В., хлопці мали можливість перевірити свої здібності у неповному розбиранні та збиранні автомату, дізнатися більше про стрілецьку зброю та військову техніку, яка знаходиться на озброєнні ЗСУ.
Роз’яснювально-агітаційну роботу щодо вступу у вищі військові навчальні заклади з ліцеїстами провів начальник відділення рекрутингу та комплектування Сарненського РТЦК СП майор Турик І.І.

Виховна година у 8А класі

"Цікаві події ХХІ ст."

Виховна година до Великодня

28.04.2021р. у 9-Б класі (кл.керівник Дубовик О.Ю.) відбулася виховна година присвячена наближеню Великодня.  Під час заняття учні дізнались звичаї й традиції святкування Пасхи та секрети писанкарства рідного краю. Також уявили себе в ролі митців та створили власні орнаменти для писанок.

 

З 15 по 24 квітня 2021р. у Сарненському районному ліцеї "Лідер" відбуваються класні батьківські збори (онлайн)

Пам'ятаємо...

Чорнобиль не має минулого часу...

На виховання патріотичних почуттів у підростаючого покоління, яке має знати та пам’ятати про долі сотень тисяч відомих та безіменних приборкувачів оскаженілого «мирного атому» та його жертв, був спрямований   захід, проведений учнями 11-Д класу (кл.керівник Любиш М.М.), - «Чорнобиль. Його забуть не дозволяє майбутнє».
Учасники переглянули відео – презентацію «Ті, що ввійшли в полум’я» - про пожежних, які першими вийшли на лінію вогню й отримали смертельну дозу радіації, віртуально зробили екскурсію в «Зону відчуження».

 

Вже 35 років Україна живе з болем Чорнобиля. Це проблема, що торкнулась майже кожної української сім’ї та всього світу. А ще це найбільша світова катастрофа з епіцентром за 100 кілометрів   від Києва. Та чи знаємо ми достатньо про Чорнобиль, його минуле, сучасне й майбутнє? 
          Учні 9-А класу (кл.керівник Зозюк К.Л.) взяли участь у  онлайн-заходах  присвячених 35-річчю Чорнобильської аварії. Школярі переглянули віртуальну виставку ARTEFACT CHORNOBYL 34, концерт «Звуки Чорнобиля», відвідали Національний музей «Чорнобиль»,
А також створили власне відео присвячене річниці аварії

https://drive.google.com/file/d/1wj1U1FDnb1BevQwcI9Scl297oS0fXaJI/view?usp=sharing

Учні 8-В класу та класний керівник Михайлицька І.В. підготували відео сюжет присвячений трагедії на Чорнобильській АЕС. 

22 квітня 2021 року в 10-В класі (кл.керівник Зіневич О.П.) відбулася виховна година «Чорнобиль – 35 років по тому», яка була присвячена аварії на ЧАЕС. На виховній годині розглянули інформацію про цю катастрофу та обговорили проблеми, які вона принесла з собою. Також згадали героїв, які рятували людей в ніч катастрофи та вшанували їхню пам'ять хвилиною мовчання.

Чорнобиль...35 років тому слово  "Чорнобиль " обпекло серця мільйонів українців. Аварія на ЧАЕС стала найбільшою техногенною катастрофою в історії цивільної ядерної енергетики ХХ століття  і залишається гірким спогадом у наших серцях. 
Чорнобильський дзвін вдарив 26 квітня 1986 року, вночі, о 1 годині 23 хвилини 43 секунди і його почули люди всієї планети. Він звучить і сьогодні.
Про дану трагедію знято  фільми, написано багато книг,статей,репортажів. Для учнів  10-А класу (кл.керівник Майданець Н.С.) була проведена година спілкування "Трагічні дзвони  Чорнобиля ".

21.04.2021р. у 9-Б класі (кл.керівник Дубовик О.Ю.) було проведено виховну годину, що була приурочена 35-тій річниці Чорнобильської  катастрофи.  Учні переглянули інформаційне відео та під враженням від побаченого, створили малюнки. Також учні вшанували усіх загиблих внаслідок Чорнобильської катастрофи хвилиною мовчання.

  

 20 квітня 2021 року відбулася година спілкування онлайн з учнями 8-Б класу (кл.керівник Басова О.М.), присвячена 35-річниці трагедії на ЧАЕС «Чорнобильська катастрофа – найбільша техногенна катастрофа ХХ ст.» Переглянули документальне відео, учні підготували презентацію про героїв ліквідаторів та їх подвиг в ім’я майбутніх поколінь.

У вівторок 20.04.2021р. у 11 -Б класі (кл.керівник Мороз Л.Ф.) була проведена онлайн виховна година "Чорнобиль...події 26 квітня 1986 р" 
1. Перегляд відеоролика.
2. Бесіда з учнями ( обговорення причини виникнення катастрофи та її наслідки)
3. Створення  дошки- пам'яті подій.

19.04.2021 р. в 11-А класі (кл.керівник Кудінова Ю.В.) було проведено онлайн захід до 35-річчя аварії на ЧАЕС, метою якого було нагадати про Чорнобильську трагедію, наголосити про потенційну небезпеку радіації для усього живого, розповісти про ліквідаторів аварії на Чорнобильській АЕС, показати, що чужої біди немає. Вчити застосовувати у повсякденному житті елементарні радіаційно-гігієнічні навички. Виховувати любов до рідного краю, природи; виховувати у дітей людяність, доброту та згуртованість. Під час даного заходу учні 11-А класу мали змогу відвідати віртуальний тур у Національний музей Чорнобилю, переглянути відеофрагменти подій та створити віртуальні плакати на тему "Німа печаль на вустах України".

Учні 11 класів (керівник Дубовик О.Ю.) взяли участь в конкурсі "Намалюй свою МРІЮ", що був присвячений літакобудівельному заводу "Антонов". Учням необхідно було зобразити літак АН-225 "Мрія".

Всеукраїнський проєкт "Мішечок"

Учениця 10-Г класу Вікторія Жилко в рамках Всеукраїнського проєкту «Мішечок» створила власну еко-сумку.

Мета проєкту: виховання дбайливого ставлення громадян до довкілля та розвиток екологічного волонтерського руху в Україні.

 

Учениця 8-А класу Власюк Мирослава також взяла участь в проєкті "Мішечок" та створила еко-сумку.

Акція «Озеленння планети»...

було висаджено 35 саджанців берези

ФОТОЗВІТ

29 березня 2021р. з учнями 8-А класу пройшов онлайн-урок "Правила дорожнього руху. Небезпека керування транспортним засобом (мотоцикл, скутер)", який організувала соціальний педагог ліцею Оксана Петрівна Зіневич. На зустріч була запрошена інспектор зв'язків з громадськістю відділу організації несення служби в м.Сарни управління патрульної поліції в Рівненській області Департаменту патрульної поліції, лейтенант поліції Рабош Оксана Миколаївна.

Вечір поезій

''Неповторний та чарівний світ поезії''... так називався вечір поетичного слова, що проходив 17 березня 2021 року у гуртожитку Сарненського ліцею ''Лідер'' (вихователь Конончук Л.С.). На вечорі були присутні  партнери ліцею з МЦ безоплатної правової допомоги - Аліна Харченко, Оксана Заєць та Анастасія Новацька, які разом з учнями читали улюблені поезії Т.Г. Шевченка, Лесі Українки та Ліни Костенко. Вечір був присвячений поезії цих великих митців.  Адже ці імена входять в наше життя з дитинства і залишаються з нами до кінця. Кожний знаходить в них щось своє, близьке і зрозуміле.

Відкриття виставки у музеї

17 березня 2021 р. в Сарненському історико-етнографічному музеї учні 8-А класу (кл.керівник Щигель Н.В.)  мали можливість  пізнати талановиту особистість, ознайомитись з яскравою творчістю художника – Петра Миколайовича Гольонка. 

Зустріч з пожежником

18 березня 2021 року відбулася година спілкування  для  учнів 10 класів (кл.керівник Зіневич О.П.) з Корзуном Сергієм Володимировичем - інженером з пожежно-рятувальних робіт ДПРЧ-8 ДПРЗ-5 ГУДСНС у Рівненській області, старшим лейтенантом служби ЦЗ. Під час зустрічі обговорили дотримання правил з протипожежної безпеки, а також, як діяти у складних, нестандартних ситуаціях.

 

 

17 березня 2021 року для учнів 9-Б класу (кл.керівник Дубовик О.Ю.) було проведено профорієнтаційну зустріч з пожежником Корзуном Сергієм, ст. лейтенантом сл. ЦЗ інженером з ПРР ДПРЧ-8 м.Сарни. Протягом спілкування,  учні дізнатися переваги та недоліки даної професії. Також почули цікаві життєві історії пожежника.

Своє життя він присвятив народу

Кожного року в березні українці вшановують пам’ять видатного Кобзаря, патріота України, великого її сина – Т.Г. Шевченка.

9 березня 2021 року виповнюється 207 років з Дня народження  генія українського народу — Тараса Шевченка. З цієї нагоди у Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбуваються тематичні заходи.

Шевченко залишив по собі величезну творчу спадщину й Україна вшановує визначного поета, художника та мислителя. Учні 8-11 класів взяли участь у конкурсі малюнків «Твори Шевченка очима учнів». Найактивнішими були  учніШевня А. (8-В кл.), Карпович І. (11-Г кл.), Капітула О. (10-Б кл.), Климець Ю. (10-Б кл.), Бугай Б. (9-Б кл.), Карпович О. (8-Б кл.), Василевська С. (8-Б кл.), Ковтунович О. (8-А кл.), Лоза П. (8-А кл.), Шибецька А. (11-Д кл.), Гавдьо С. (10-Г кл.)

Ліцеїсти 8 класів запропонували літературний челендж «Популяризуємо творчість Шевченка».

Челендж від 8-А класу

Челендж від 8-Б класу

Челендж від 8-В класу

Учні та педагоги долучилися до конкурсу-фотоарту «У сім’ї вольній, новій…». Учні закладу підійшли творчо до створення тематичних світлин. 

 

Родина Карповичів

З великим задоволенням учні переглянули книги тематичної виставки «Кобзар в моїй родині».

Долучилися до заходів учні 10-х класів і запропонували відеокомпозицію  «Тарас Шевченко у сучасному світі».

Відеокомпозиція від 10-В класу

Відеокомпозиція від 10-Г класу

Вірші Тараса Григоровича Шевченка повинен знати кожен, адже “Кобзар” – це друга Біблія для українців. Розгортаєш, і: “Ну що б, здавалося слова… Слова та голос – більш нічого. А серце б’ється – ожива, як їх почуєш…”. І слова Шевченка – справді особливі...

Уривок з поеми "Сон" Тараса Шевченка

Лекція "Безпечний Інтернет"

4 березня 2021р.  у 8-В клас (кл.керівник Михайлицька І.В.) завітала інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області старший лейтенант поліції Кіркова Альона Борисівна з лекцією  «Безпечний інтернет: як не стати жертвою шахраїв в соціальних мережах». Тільки 24% дорослих перевіряють, які сайти відвідує їх дитина. При тому, що 87% батьків вважають, що повинні навчати дітей правилам безпечного користування мережею. Лише 11% батьків знають про такі онлайн-загрози, як “дорослий” контент, азартні ігри, онлайн-насилля, кіберзлочинність.  Тому ця тема стала надзвичайно актуальною сьогодні, учні активно включалися в бесіду, висловлювали свою точку зору та ставлення до тих чи інших ситуацій. А також задавали багато запитань та обговорили питання  кіберзлочинності та відповідальності  за неї.

 

 

 

 

Виховна година з представником поліції

10 березня 2021р.  у 8-А клас (кл.керівник Щигель Н.В.) завітала інспектор сектору ювенальної превенції відділу превенції Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області старший лейтенант поліції Кіркова Альона Борисівна з лекцією  «Булінг та залежність від азартних ігор».

"Безпека пішоходів на першому місці!"

25 лютого 2021 року  завітали до учнів Сарненського районного ліцею «Лідер», що проживають в гуртожитку (а це 80 ліцеїстів) гості, а саме:  начальник сектору ювенальної превенції відділу превенції Сарненського районного відділу поліції, майор поліції Кирковська Наталія Миколаївна, інспектор сектору ювенальної поліції, ст. лейтенант поліції Кіркова Альона Борисівна та  голова правління  ГО МГО ''Смарт'' Абрамович Олена Іванівна, які провели майстер-клас для ліцеїстів по виготовленню світловідбиваючих стрічок для пішоходів "Безпека пішоходів на першому місці!".  15 вихованців - старост у дружньому колі робили гарну справу, виготовляли флікери для всіх,  хто живе поруч.  

 

 

"Маски булінгу"

Явище цькування, яке ще можна назвати новим словом «булінг»  є у нашому суспільстві досить розповсюдженим серед дітей і молоді.

23 лютого 2021 року у ліцеї, соціальним педагогом Зіневич Оксаною Петрівною було проведено заняття з елементами тренінгу «Маски булінгу», учасниками якого були учні 8-11 класів.


23 лютого 2021 року в 11-Д класі відбулася зустріч з провідним фахівцем  профорієнтації Сарненського Центру зайнятості Власюк Іриною Василівною. Тема розмови "Обирай майбутнє, живи та працюй в Україні!"

"Сарни. Погляд крізь століття"

В лютому 1918 р. місто Сарни було столицею Української Народної Республіки. Центральна Рада  ще в грудні 1917 р. зосередила вздовж кордонів свої військові формування, але більшовицькі повстання в тилах її військ підірвали оборону її рубежів, дестабілізували тил. Згодом коли червоні  увійшли до Києва, війська УНР відступили на Житомир, але й тут, у прифронтовій смузі Південно-Західного фронту точилися бойові дії між українськими та  більшовицькими частинами. Тому Центральна Рада на чолі з Михайлом Грушевським вимушена була відійти до Сарн.

Архітектуру історичної частини нашого міста в мініатюрі  побачили учні 10 Г класу разом із вчителем історії О. Басовою у місцевому музеї.  Зала "Сарни. Погляд крізь століття" доповнилась новим експонатом -  макет "Сарни, лютий 1918". Тут ви можете побачити і перший вокзал, збудований за проєктом Олександра Кобєлєва, і першу сарненську вулицю Залізничну, і першу водонапірну башту. Зможете доторкнутись до історії 100-річної давнини, а саме в період  коли до Сарн прибули ешелони з урядовими установами і Центральною Радою на чолі з Михайлом Грушевським і наше місто  тимчасово стало місцем перебування центральних органів УНР.   Макет виготовив Віктор Заславський, показавши свою майстерність та велич думки.

Коли вся справа в капелюшку....... Учні десятого класу відвідали ретро - кімнату "Сарни на початку 20ст." у Сарненському історико-краєзнавчому музеї.

Екскурсія до музею

Екскурсія до краєзнавчого музею видалась дуже повчальною та  цікавою, бо знати про своє місто, куточок своєї Батьківщини - це обов'язок кожної людини.

 

 

 

 

 


Учні 8-11 класів (керівник Дубовик О.Ю.) взяли участь в конкурсі малюнків, що був організований ГО “Асоціація Ноосфера". Тема робіт: “30 років космічної незалежності”.

 

До Дня пам'яті

Героїв Небесної Сотні

У 9-А класі (кл.керівник Зозюк К.Л.) була проведена виховна година  до Дня пам’яті Героїв Небесної Сотні «Герої не вмирають».

Метою заходу було вшанувати пам’ять героїв Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини; формувати у школярів ціннісне ставлення до України; прав та свобод людини, європейського вибору українців; розвивати в учнів почуття національної самосвідомості та громадянської активності; виховувати патріота, громадянина, готового захищати свою Батьківщину; сприяти тому, щоб діти усвідомлювали, що необхідно бути гідними громадянами України.

      

У 9-Б класі (кл.керівник Дубовик О.Ю.) також відбулася виховна година присвячена пам'яті Небесної сотні, під час якої, учнями було проведено акцію янголи для наших "ангелів". Також ліцеїсти переглянули відео та вшанували пам'ять ГЕРОЇВ хвилиною мовчання.

У 8-А класі (кл.керівник Щигель Н.В.) відбулася онлайн виховна година «У нашій пам’яті вони назавжди залишились». Загиблих під час Революції Гідності назвали Небесною Сотнею. Вважають, що їхні душі потрапили до раю і з неба Сотня продовжує охороняти Україну. Метою заходу було донести до учнів нформацію про доленосні події в Україні (лютий 2014р.), вшанувати пам’ять героїв Небесної Сотні, виховувати почуття патріотизму, національної свідомості, любов до Батьківщини та бажання захищати свою державу.

 

22 лютого 2021 року класний керівник Кудінова Ю.В. та учні 11-А класу провели годину спілкування до дня вшанування Героїв Небесної Сотні та створили лепбук «Вони тримають небеса».

Головним завданням було згадати усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє. Учні відтворили хронологію подій, процитували поезію, пригадали цикл документальних фільмів та поділилися враженнями від прочитаних книг про Небесну Сотню.

Герої таки не вмирають,

Вони будуть вічно живі.

Героїв завжди пам’ятають

На небі й на рідній землі.

 

У 11-Б класі (кл.керівник Мороз Л.Ф.) була проведена інтерактивна виховна година "Час плине,  а пам'ять залишається" приурочена пам'яті Небесній Сотні.  Працюючи у групах, учні створили колажі,  поринувши в атмосферу подій 2013- 2014 років.

  

 

 

Виховна година "Герої не вмирають" пройшла у 8-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) Мета: вшанувати пам'ять героїв Небесної Сотні; прищеплювати любов до Батьківщини, виховувати патріотичну свідомість, розвивати в учнів почуття національної свідомості та громадянської активності. 

 Літературний ХАБ

«Shakespeare Festival» ( Шекспірівський фестиваль)»

Шекспір: «Дванадцята година ночі, а спати зовсім не хочеться. Слова і фрази переповнюють розум і серце, і все хочеться занотувати, нічого не пропустити… Все важливо, все необхідно…»      

Можливо, так, забувши про все і залишивши галасливу компанію друзів-акторів, які святкують закінчення чергового спектаклю, не помічаючи плину часу, багато-багато років тому в далекій Англії творив свої безсмертні п’єси великий Вільям Шекспір.

    16 лютого 2021 року в закладі був організований, для учнів 8 класу, Шекспірівський фестиваль.  Дійство відбулося у форматі мовно - літературного змагання, під час якого учні демонстрували знання з англійської мови та зарубіжної літератури. Програма передбачала декілька конкурсів, зокрема, конкурс на кращого перекладача, сонетний батл, словесне малювання, театральний конкурс, аудіювання. Кращі знавці Шекспірівської творчості отримали цінні призи та багато позитивних емоцій.

    

В межах літературного ХАБу для учнів 8-9 класів відбувся читацький марафон «Прихована книга». Завдання: створити обкладинку книги, не називаючи автора та назву. Глядачі мають впізнати автора та назву книги за оформленням обкладинки. Найактивнішими «марафонцями» були учні 8-А та 8-Б класів.

Для учнів 11 класу відбувся онлайн-захід літературна кавалерка «Я дарую вам срібні рядки…», в ході якого учні презентували твори письменників «срібного століття» російської поезії, які найбільше сподобалися. кожна ініціативна група мала своїх читців-декламаторів і своїх відео-мейкерів.  Сподіваємося, що найкращі учнівські роботи, які  представлені, подарують декілька приємних поетичних хвилин для ліцейської спільноти.

Мелодекламація "Поезія Анни Ахматової. Вибране"

Мелодекламація "В.Маяковський. Борг Україні"

Читати - це модно

Читати - це модно! Мета: показати учням, що читання книг є завжди актуальми та гарним способом розширити власний світогляд, виховати шанобливе ставлення до літературної спадщини людства, розвити шанобливе ставлення до смаків та світогляду між учнями.

В межах виховної години учні 9 - Б класу організували марафон "Книжкова поличка", за яким учні мали можливість лишити вже прочитану книгу, й одночасно взти ту, яку ще не читали.

Фотовиставка малюнків "Україна Соборна"

До Дня Соборності України

22 січня відбулася виховна година в 8-В класі "Ми в соборній Україні". Незважаючи на дистанційний формат виховної, учні святково  вбралися  та пригадали  непростий шлях України до єднання  та Незалежності. Метою виховної було поглибити знання про історичне минуле нашої держави, формувати національну свідомість та виховувати патріотизм. Учні переглянули відео "З Україною в серці", а також пройшли патріотичну вікторину.

 

20.01 для учнів 9-Б класу була проведена виховна година на тему "Україна - соборна країна". Мета: виховання національної свідомості учнів i людської гідності, формування відчуття відповідальності за долю Батьківщини; поглиблення знань учнів про акт злуки українського народу. Також учні 9 класу провели флешмоб, а саме продекламували вірш "Любіть Україну" В. Сосюри.

Відеочелендж "Любіть Украіну"

 «Ми є діти українські» - під такою назвою відбулася година спілкування у 10-В класі, кл.керівник Зіневич О.П., до Дня Соборності України.

До Дня пам'яті Героїв Крут

"Подвиг українських вояків під Крутами - символ національної честі" під такою назвою пройшла виховна година у 8-В класі (кл.керівник Михайлицька І.В.) Мета: виховувати в учнів повагу до історичного минулого своєї країни, вчити шанувати борців за волю та Незаліжність України.   

З метою відзначення Дня пам’яті Героїв Крут та національно-патріотичного виховання молоді в 9-Б класі (кл. керівник Дубовик О.Ю.) було проведено онлайн виховну годину «Герої Крут як символ патріотизму».  Мета: формувати в учнів почуття патріотизму, любові та поваги до рідного краю; формування відчуття власної значущості на можливості реального впливу на хід історії.  Під час заходу учні  докладно дізналися про історію бою під Крутами, вшанування пам’яті загиблих у незалежній Україні. Учні переглянули відеоматеріал та поспілкувались на тему: "Чому так важливо пам'ятати про наших героїв?".

У цю річницю бою під Крутами кл.керівник Кудінова Ю.В. запустила естафету роздумів «Що для Вас означає день пам’яті Героїв Крут» для учнів 11-А класу.  Метою заходу слугувала передусім пам'ять про боротьбу українського народу, його свободу та національні ідеали. 

Класний керівник Зіневич О.П. провела виховну годину у 10-В класі "Незабутня сторінка в історії - Крути!?"

Фестиваль-конкурс

інженерних виробів із картону

"Крафтові викрутаси"

ВІДЕОЗВІТ 

Участь у конкурсі

Учні 8-11 класів, під керівництвом вчителя мистецтва Дубовик Олександри Юріївни, взяли участь в Міжнародній виставці художніх робіт дітей Лідіце (МВХПД Лідіце). Цьогорічною темою був "Штучний інтелект".

    

Година спілкування

10 грудня міжнародна спільнота відзначає День прав людини. Саме у цей день в 1948 році Генеральна Асамблея ООН прийняла Загальну декларацію прав людини – перший універсальний міжнародний акт з прав людини.

Сьогодні, 10 грудня 2020р., відбулася година спілкування у 10-В класі (кл.керівник Зіневич О.П.) "Чи порушуються права дітей в Україні?".

7 грудня - День української хустки

День української хустки почали відзначати у 2019 році, щоб об’єднати жінок різного фаху, віку та національності для збереження українських традицій. А з давніх-давен в українських сім’ях оберегом, символом любові й злагоди слугувала саме хустка.

  

  

 

 

 

 

 

 

 

Фото-арт

"Зав'яжи українську хустку"

 

 

 

 

 

16 днів проти насильства

Учні 8-В класу (кл.керівник Михайлицька І.В.) прийняли участь в акції "16 днів проти насильства".

Відеоролик

"Україна без корупції"

Учні Сарненського районного ліцею "Лідер" з вчителем мистецтва Дубовик О.Ю. взяли участь в обласному конкурсі дитячого малюнку "Україна без корупції"

ДО ДНЯ

ГІДНОСТІ та СВОБОДИ 2020

Відеоролик до Дня Гідності та Свободи презентували учні 11-В кл. (Кл. керівник Симончук С.Д.)

________________________________________________________________________________________________

«Гідність у дії» - під такою назвою пройшла виховна година у 10-Г класі (кл.кер.Рибачек С.І.). Учні вчилися керуватися почуттям власної гідності у своїх повсякденних діях і вчинках, аналізували події історії України пов’язані із Днем Свободи та Гідності.

  

 

 

_______________________________________________________________________________________________

20 листопада 2020 року в 10-А класі (кл.керівник Майданець Н.С.) відбулась виховна година присвячена Дню Гідності та Свободи «Що означає бути гідним?»

Мета: сприяти усвідомленню учнями понять «гідність», «людська гідність», «особиста гідність», значимості гідної поведінки, прагнення до особистісного зростання для життєвого благополуччя. Навчити дітей ідентифікувати почуття власної гідності; дати можливість відчути вагомість своїх переконань та життєвих цінностей; сприяти формуванню навичок впевненої поведінки та усвідомленого бажання до змін; аналізувати особистісний потенціал учасників для самовдосконалення, саморозвитку; показати шляхи особистісного зростання.

 

_____________________________________________________________________________________________

18 листопада 2020 року в 11-А класі пройшла онлайн виховна година присвячена Дню Гідності та Свободи.

Тема. Гідність у маленьких вчинках.

Мета: показати, наскільки важливим є почуття власної гідності у кожної окремої людини та народу в цілому. Пояснити, що лише повага до себе може стати рушійною силою великих змін; розширити знання учнів про власну країну вшанувати патріотизм і мужність громадян-учасників Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років; виховувати в учнях почуття патріотизму, національної самосвідомості, гідності та громадянської активності, любові до рідної країни; розвивати бажання стати гідними громадянами України; почуття гордості за свою Батьківщину, усвідомлення себе відповідальним за долю своєї держави.

Також відбулася онлайн виховна година у 8-В класі на тему "День Свободи та Гідності."

Виховні години

до Дня толерантності

Міжнародний День терпимості (толерантності) був оголошений ЮНЕСКО в листопаді 1995р. з нагоди 50-річного ювілею цієї організації і відзначається щорічно 16 листопада.

17 листопада 2020р. в 11-Д класі (кл.кер.Любиш М.М.) проходила година, присвячена Дню толерантності. Учні досліджували значимість толерантності під час взаємодії з іншими, закріплювали знання про її компоненти, використовуючи історичні факти, афоризми видатних людей.

За допомогою вправ «Біла ворона», «Килим ідей» ліцеїсти склали анкету з проблемами сучасної молоді та способами їх вирішення, із задоволенням аналізували запропоновані їм ситуації. По завершенню виховної години учні побудували «сходинки толерантності» та прокоментували їх.

Ми надіємось, що прийде час і свята «День толерантності» не буде, точніше він буде кожен день, і всі люди будуть шанобливо відноситися один до одного, ніхто нікого не буде ображати, і всі навчаться домовлятися, а не конфліктуватимуть, сваритимуться, воюватимуть.

___________________________________________________________________________________________

У 9-А класі була проведена година спілкування «Планета толерантності».

Мета: узагальнити знання учнів про поняття «толерантність», виявити основні риси толерантності, сформувати правильне уявлення про толерантну поведінку; виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій і культури різних народів; розвивати комунікативну культуру спілкування і взаєморозуміння; формувати терпимість до відмінностей між людьми.

_________________________________________________________________________________________

Для учнів 9 Б класу було проведено виховний захід на тему «Толерантність у сучасному світі». 

Мета заходу: навчити учнів пояснювати поняття «толерантність»; розповідати про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві; засвоїти звички толерантної поведінки.  

Учні виконали інтерактивну вправу «Ліміт людяності», переглянули відеомультфільм про толерантність та пройшли онлайн тестування на рівень власної толерантності.

За допомогою виховного заходу, учні познайомилися із різноманіттям людей, власними лімітами толерантності та дізналися, чи слід розвивати навички людяності.

______________________________________________________________________________________________

Відбулася виховна година у 10-Г класі на тему «Вчимося толерантному спілкуванню». (Кл.керівник Рибачек С.І.)

Мета: показати значимість толерантності під час взаємодії з іншими, закріпити знання учнів про компоненти толерантності, розуміти і поважати один одного, удосконалювати вміння толерантного спілкування.    

День української писемності та мови

Медіацентр ліцею "Лідер" представляє...

Радіодиктант 2020

Щороку 9 листопада відзначається День української писемності та мови. Свято запроваджене президентським указом від 1997 року на честь Нестора Літописця.

З нагоди свята тисячі прихильників української мови щороку беруть участь у флешмобі й по всьому світу долучаються до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Цьогорічний радіодиктант національної єдності є ювілейним – 20-м за рахунком.

Сьогодні  учні та педагоги Сарненського районного ліцею «Лідер», як завжди,  долучилися до написання диктанту, автором якого є Іван Малкович, щоб перевірити знання з мови.   

ФОТОЗВІТ

14 жовтня, Україна святкує День захисника та День Українського козацтва, а також чергову річницю створення УПА. Крім того, віряни також відзначають День святої Покрови Пресвятої Богородиці.  У ліцейській родині теж долучилися до відзначення свят унікального жовтневого дня:
  1. 11-Б кл. організував бесіду за круглим столом " День Українського козацтва"
  2. 11-А кл. провів  годину спілкування " Слава незламним захисникам". 
  3. 11-В кл. побував на уроці звитяги «ОУН УПА – борці за незалежність чи карателі»
  4. 10 кл.  на уроках історії  слухали інфохвилинки « Визначні чотири свята жовтня»
  5. 9-А,Б кл підготували годину спілкування "Свято Покрови і День українського козацтва",
  6. 8-Б класі була проведена година спілкування "Ми роду козацького діти".
  7. 8-В клас мав змогу бути на уроці мужності " Пам'ять про минуле".
  8. 10-ті класи побували у заочній мандрівці у козацькі часи.
Пам'ятаймо, що ідея козацтва жива донині. У кожному з нас тече кров наших предків – вільних і незалежних козаків. Саме дух козацтва покоління за поколінням виховує в українців патріотизм, національну свідомість, почуття гордості  та нестримне бажання жити у вільній незалежній країні.


У 8-В класі відбулася зустріч з Інспектором зв'язків з громадськістю ВОНС в м.Сарни лейтенантом поліції - Оксаною Миколаївною Рабош. 

Екскурсія до музею

24 вересня учні ліцею з вихователем Конончук Л.С. відвідали Сарненський історико-етнографічний музей. Ліцеїсти мали змогу побачити та почути про магію символів і знаків в орнаментах у вишивці від давніх часів до сьогодення, техніки поліської вишивки "білим по білому", "занизування", "хрестиком", "гладдю".  

Олімпійський урок у ліцеї

(вересень 2020)

ФОТОЗВІТ

Вітаємо переможців конкурсу!!!

Про визначення переможців ІІ етапу ХІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів загальноосвітніх навчальних закладів

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 15.11.2019 № 1/9–711 «Про організацію ХІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства для учнів 8–11 класів закладів загальної середньої освіти» та за підсумками роботи комісій із захисту науково-дослідних робіт  рішенням журі ХІІІ Міжнародного конкурсу з українознавства було  визначено переможців ІІ етапу Конкурсу, серед яких є учні та педагоги нашого навчального закладу.

Дистанційне навчання під час карантину

12 березня у ліцеї "Лідер" відбулося навчання педагогічного колективу з питань запровадження дистанційного навчання під час картантину

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/73025

Шевченківські дні у ліцеї

У ліцеї «Лідер» пройшли Шевченківські дні, протягом яких учні виготовляли лепбуки «Чому читати Шевченка модно?». Учні 9-А класу для ліцеїстів провели квести «Чи знаю я Шевченка?», а члени гуртка під керівництвом Рибачек С.І. підготували музично-драматичну композицію «Об’єднаймося ж брати мої»

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/72780

Конкурс колективів екологічної просвіти

5 березня 2020 року з метою підвищення рівня еколого-просвітницької  діяльності  та природоохоронної діяльності учнів у Сарненському будинку дітей та молоді відбувся районний етап Всеукраїнського конкурсу колективів екологічної просвіти. Тематика виступів «Країні юннатії 95». Серед учасників конкурсу цікавий та яскравий виступ представила наша команда «Еко - лідер», яка посіла 1 місце.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/72437

Всеукраїнська олімпіада "На урок"

Учні ліцею "Лідер", під керівництвом вчителів інформатики, в період 24.02-28.02,  долучилися до всеукраїнської інтернет-олімпіади «НА УРОК». Це цікавий інтерактив для учнів.

Олімпіада суттєво відрізнялася від типових конкурсних заходів, адже було створено рівні умови для всіх учнів. Всі мали унікальну можливість продемонструвати реальний рівень знань та отримати гарантовані нагороди.

Фото https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/72148

Математика – гімнастика розуму

Саме під таким гаслом ліцеїсти поспішали на ярмарок «Математичні витребеньки», який відбувся 28.02.2020 р. Команда учнів 10-Б класу презентувала 8 торгових яток, на яких можна було придбати солодощі в обмін на свої знання і вміння з математики.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/72035

День фізики

Вчителем фізики Кудіновою Ю.В. було проведено в рамках «Дня фізики» проект «Фізика в іграшках» у 8 та 9-их класах. Учні мали можливість на перервах продемонструвати дитячу іграшку та пояснити принцип її дії з погляду фізики. Ліцеїсти перетворили звичайні перерви на цікаву, різноманітну, розвиваючу ігротеку.

Для учнів 10 та 11-их класів було організовано вечірній кінозал, де безпосередньо ліцеїсти мали змогу переглянути фільм «Всесвіт Хокінга».

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/71703

Вітаємо!!!

Брейн-ринг до Дня Інформатики

Сьогодні  до дня інформатики у школі між учнями 8 класів був проведений інформатичний брейн-ринг. Метою заходу було активізувати пізнавальну діяльність учнів, навчити застосовувати набуті знання в нестандартній ситуації, підвищувати в учнів інтерес до предмету, навчальної діяльності,  розвивати кмітливість, винахідливість, пам'ять, логічне мислення, здоровий дух суперництва та співробітництва, виховувати в учнів такі риси характеру як пильність, дисциплінованість та  формувати почуття відповідальності за прийняття рішення.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/71442

День безпечного інтернету

До дня безпечного інтернету учні 9-тих класів,  під керівництвом вчителів інформатики Тишкової А.Л та Зозюк К.Л., долучилися до онлайн-уроку «Інтернет: як безпечно грати, навчатися і працювати» від програми Мережних академій Cisco, провідних університетів країни та Кіберполіції за підтримки Інституту модернізації змісту освіти.

Учні переглянули доповіді експертів:

  1. «Як хакери захищають Інтернет»

Спікер: Олексій Барановський,  доцент кафедри інформаційної безпеки Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського”.

  1. «Хацкери, або як обманюють халявщиків в Інтернеті»

Спікери: Вадим Єпур та Денис Івашин, студенти 4 курсу спеціальності “Кібербезпека”,  Тернопільський національний технічний університет імені Івана Пулюя.

  1. «Небезпеки кіберпростору»

Спікер: Бараненко Роман Васильович, професор кафедри професійних та спеціальних дисциплін Херсонського факультету Одеського державного університету внутрішніх справ.

Одразу після цього склали онлайн тест та отримали доступ до курсу Мережної академії Сisco “Вступ до Кібербезпеки”.

Також взяли участь у конкурсі «Основи кібербезпеки» від освітньої платформи «Всеосвіта», який є важливим для школярів, адже мало вміти працювати в Інтернеті. Потрібно працювати безпечно. Питання конкурсу змусили задумуватись, аналізувати та критично оцінювати інформацію. Отже, крім необхідних знань, були здобуті й корисні навички.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/71439

Тренінг "Пізнаємо себе, пізнаємо світ - досягаємо успіху"

21 лютого в закладі відбувся тренінг для учнів старших класів "Пізнаємо себе, пізнаємо світ - досягаємо успіху", представниками РОІППО кафедри педагогіки, психології та корекційної освіти, Регіонального центру Інституту обдарованої дитини НАП України. Метою тренінгу було спонукати старшокласників до самопізнання та саморозвитку, формування у молоді принципового мислення, в тому числі - латерального, розкриття можливостей емоційного інтелекту, що дасть їм змогу долаючі труднощі, існуюючі стереотипи і комплекси, докорінно змінити якість життя, світосприйняття і досягти успіхів як у особистому житті так і в професійній діяльності.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/71007

21 лютого - Міжнародний день рідної мови в ліцеї

Ліцеїсти пишуть диктант

Писати диктант рідної мови - це свідчить про те, що людина перебуває у центрі всіх культурно-суспільних подій. Вона відчуває любов до рідного слова, любов до Батьківщини, до всього прекрасного, що створив кожний етнос протягом віків.

Уміння правильно розмовляти та писати, активно використовувати мовні знання, творчо застосовувати їх відповідно до мети й обставин спілкування свідчить про всебічний розвиток особистості, яка вчиться впродовж життя.

Години спілкування, присвячені Дню Героїв Небесної Сотні

З метою увічнення людської, громадянської відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності в 9-А класі було проведено виховну годину "Молитва лине в небеса..."

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/70950

___________________________________________________________________________________________

Учні 11-В класу вшанували пам'ять героїв Небесної Сотні, розказували про героїзм українських захисників. Виготовили паперові янголи із надписами імен, тих хто загинув, розповідали їхні життєві історії, та розмістили їх на дошці пам'яті.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/70951

___________________________________________________________________________________________

Події 2014 року сколихнули весь світ, не залишили байдужими і учнів 11-А класу. ліцеїсти згадали усіх Героїв, які поклали свої голови за наше майбутнє, і прийшли до висновку: хай пам*ять всіх невинно убитих згуртує нас, живих, дасть нам силу та волю, мудрість і наснагу для зміцнення власної держави на власній землі.

Фото за посиланням https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/70952

___________________________________________________________________________________________

20 лютого у 10 - Г класі відбулася виховна година, присячена до річниці Дня Героїв Небесної Сотні. На занятті з дітьми згадали події, що передували Революції Гідності і згодом переросли в протистояння народу і влади. Переглянули відеофрагменти подій листопада - лютого 2013-2014 рр. основну увагу приділили причинам Революції Гідності. Згодом провели аналогію з сучасним станом України, настроями у суспільстві, соціальним станом населення.

____________________________________________________________________________________________

Їх називали Небесною сотнею – українців, які загинули в києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину.

Серед Небесної Сотні були як зовсім юні, так і вже сиві люди з усіх куточків України – від сходу до заходу, від півдня до півночі. Небесна сотня об’єднала в собі народ усієї Соборної України.

У Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулися заходи з метою вшанування героїв Небесної Сотні, виховання поваги до Батьківщини, виховання патріотичної свідомості та виховання  учнів у національно-патріотичному дусі.

Учні 10-Д (класний керівник Любиш М.М.) організували та провели інформаційний захід «Герої не вмирають… Просто йдуть..». «Мільйони українців віддали своє життя за власну націю і державу. Захисники нашої Вітчизни поклали душу і тіло на вівтар свободи своєї країни і ми про це повинні завжди пам’ятати!», підсумували ліцеїсти. «На варті наших душ Небесна Сотня», - так закарбувалися у пам’яті учнів ще одна сторінка історії держави. Слава Україні! Героям Слава!

Фото https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/70954

Відвідання виставки "Восьме чудо світу"

20 лютого 2020 року педагогічні працівники Сарненського районного ліцею  "Лідер"  відвідали виставку мікромініатюр «Восьме чудо світу!», яка проходила у Сарненському історико-етнографічному музеї. Автором експонатів виставки є Володимир Едуардович Казарян, який за 40 років створив понад 600 мікромініатюрних витворів. Мікромініатюри створені з слонової кістки, мурмуру, бурштину, основами для яких служать людська волосина, макове зернятко, вушко голки та ін. Експонати можна було розглянути тільки у мікроскоп. За 35 років виставка мікромініатюр Володимира Казаряна побувала у 64 містах світу.

Більше фото https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/70661#

Зйомки відеоролика у ліцеї

В рамках проекту "Підвищення компетенцій демократичного громадянства через формальне, неформальне та інформальне навчання" та з метою популяризації нової форми роботи з учнями "Науковий пікнік" 7 лютого в закладі працювала знімальна група у складі відеооператора та журналіста. Результат роботи - рекламний відеоролик про проведення наукового пікніка в ліцеї "Лідер". Дякуємо за співпрацю педагогам Мороз Л.Ф., Кудіновій Ю.В., Хращевській Л.С., Лежавській О.М., Басовій О.М., Майданець Н.С., Конончук Л.С.

Більше фото https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/69628#

Відвідання виставки "Ретро-радіо"

Учні 8-Б класу відвідали презентацію виставки "Ретро-радіо", яка відбулася в Сарненському історико-етнографічному музеї. До уваги відвідувачів були представлені експонати півсотні радіоприймачів різного віку і з різних куточків світу з приватної колекції Павла Тарасовича та фондів Рівненського обласного краєзнавчого музею та півсотні радіоприймачів з фондів Сарненського музею.

Урок – реквієм «Під Крутами сніг і пронизливий вітер – у січні голосить, ридає, гуде»

Трагічні сторінки історії. І ми, молодь ХХІ століття, маємо свято берегти в пам’яті. Саме до такого висновку прийшли учні 11-А класу під час проведення уроку – реквієму «Під Крутами сніг і пронизливий вітер – у січні голосить, ридає, гуде». Ліцеїсти під час перегляду історичних відеофрагментів  пригадали не лише причини загибелі українських студентів під Крутами, а й їхні імена, спробували від свого імені написати клятву випускників, а на завершення зробили флешмоб «Пам’ятаємо і дякуємо»

День Соборності у ліцеї

Щороку, 22 січня, українці святкують День Соборності. Ця дата символізують день об’єднання Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки в єдину державу, Акт злуки відбувся в 1919 р. З метою патріотичного виховання школярів та розвитку їхньої історичної обізнаності вчитель Любиш М.М. разом з учнями 10-Д класу підготував цікаву вікторину «Ми діти твої, Україно!». Учасники інтелектуального змагання читали різні запитання трьох рівнів складності.

Захід пройшов в атмосфері дружби, єдності, патріотизму, весело та цікаво!

Урочиста академія  "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг"

22 січня учні 11-х класів провели Урочисту академію "Соборна мати Україна - одна на всіх, як оберіг" для учнів 8-9 класів, з метою відзначити 101 річницю Акту Злуки УНР і ЗУНР. Весь український народ із вдячністю згадує тих героїв, які словом і багнетом намагалися відродити незалежну соборну Українську державу. 

Відбулася інсценізація притчі, переглянуто відео, а також єднання всіх учасників заходу.

Одна Батьківщина, і двох не буває,

Місця, де родилися, завжди святі.

Хто рідну оселю свою забуває,

Той долі не знайде в житті.

Більше фото https://sarny-lyceum.e-schools.info/photoalbum/67607#

Круглий стіл: "Особливості новорічно-різдвяних свят на Поліссі"

24 грудня учні 11 - Б класу (Класний керівник Басова О.М.) спільно з Сарненським історико-етнографічним музеєм провели круглий стіл: "Особливості новорічно-різдвяних свят на Поліссі"

День Святого Миколая у ліцеї

У ліцеї розпочалися різдвяні свята. Головним гостем був Святий Миколай з вітальною промовою та сюрпризом для учнів ліцею.

Презентація золотої колекції домашньої бібліотеки

5 грудня відбулась презентація золотої колекції домашньої бібліотеки. Учні 8-11 класів презентували унікальні екземпляри книг з родинної бібліотеки. Дякуємо Кутас Кірі, Міхновій Дарині, Яковець Вероніці, Жилко Вікторії, Куліш Анастасії, Павлюк Роксолані, Нікітчук Катерині, Новак Софії і Омеляновій Анастасії за активну участь у підготовці презентації книг з домашньої бібліотеки.

Згідно з планом роботи у ліцеї розпочато декаду годин спілкування до Дня Гідності.

13 листопада учні 11-А класу пригадали трагічні сторінки історії, розпочаті 21 листопада, коли здійснилася революція людської Гідності. Випускники висловили думки щодо подальшої долі України і одночасно зайняли позицію, що з гідністю нестимуть свою культуру та традицію, бо ми – єдина нація. Наш шлях – до європейських цінностей. Ми збережемо наш патріотизм, віру та силу духу для наступних поколінь.

Навчання надання першої домедичної допомоги

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Учні та педагоги Сарненського районного ліцею «Лідер» долучилися до написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який щорічно проводять до Дня української писемності та мови. Цьогоріч конкурс проводиться вже дев’ятнадцятий раз і в ньому беруть участь українці – прихильники, знавці української мови по всьому світу. Ми раді і горді, що теж взяли участь у цьому чудовому національному проєкті.

Зустріч із спеціалістом Центру зайнятості

Тиждень безпеки

У Сарненському районному ліцеї "Лідер" згідно з річним планом роботи проведено з 22 по 25 жовтня 2019 року Тиждень безпеки, під час якого учні 8 класів мали можливість взяти участь у конкурсі малюнків "Я у безпечному просторі" та у вікторині "Моя безпека".

Для учнів 8-9 класів було проведено диктанти із серії "Надзвичайні ситуації", під час написання яких учні мали можливість не лише познайомитися із діями при надзвичайних ситуаціях, а й перевірити знання з рідної мови.

За участі медичної сестри на уроці "Основи здоров'я"  діти практично вправлялися у наданні першої долікарської допомоги.

Цікавою та повчальною була зустріч із представниками патрульної поліції, які не лише провели навчання з безпеки дорожнього руху, а й показали функції поліцейської машини. Адміністрація ліцею дякує організатору Тижня Безпеки, учителю "Основ здоров'я" Зіневич О.П. за високий рівень проведення.

Науковий пікнік

Нам разом на землі жити,

Любити і мріять, будувать, творить,

Щоб зберегти її, ми мусим щось робити,

Ми мусим діяти - не тільки говорить.

Що можу я? Один - мізерно мало,

Та разом - сила чимала.

Від кожного залежить, щоб не стала

Вже завтра іншою Земля

Хорошу команду вирізнє єдність. "Ми" - завжби більше, ніж "я".

Так у сучасному світі здатність діяти в команді, безсумнівно, є однією з найбільш вагомих якостей людини поряд з надійсністю, готовністю допомогти, чуйністю, широтою поглядів, терпінням і самоповагою.

Кожен ліцейський клас - це маленьке суспільство, а вся ліцейська сім'я - це маленька країна, у якій є свої закони, звичаї, традиції та особливий командний дух.

Якщо ми навчимося вже сьогодні діяти в команді, то завтра зможемо працювати на благо України, розбудовувати та збагачувати свою Батьківщини. Тому наша зустріч присвячена саме командоутворенню

2018 н.р.

2016-2017 н.р.

Протягом листопада 2016р. в ліцеї відбувалися унікальні заходи: воркшоп «Крила свободи», які проводили представники батьківської громади. Воркшоп - навчальний захід, на якому учасники отримують знання самостійно. Дослівний переклад терміну - «робоча майстерня». Отже, це майстер-клас з найрізноманітніших ремесел.

Дякуємо нашим батькам:

Морозюк О.Є., Степчук Т. О., Янцевич В.І., Назарець Р.Д., Кичану О.С., Барановій В.Є., Оверчук Т.В., Костюк Г.Г., Дудинець О.І., Кошляк О.Г., Абрамович О.І.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.