Збиратись разом- це початок,
Триматись разом - це прогрес,
Працювати разом - це успіх!
10 квітня 2017 року відбулася чергова зустріч з тренерами Всеукраїнської програми "Демократична школа" О.Салівончик та О.Серняком. Батьки, вчителі, учні та громадськість міста працювали над створенням плану дій з демократичного розвитку школи. Розглядалось декілька сфер змін:
1. Шкільне середовище і тип врядування в школі є демократичним.
2. Позакласна робота направлена на популяризацію демократичних принципів і поваги до прав людини.
3. Підходи і методи ОДГ/ОПЛ використовується у навчально-виховному процесі.
4. Представники школи організовуються і діють, щоб вирішити місцеві й глобальні проблеми.
5. Школа встановила партнерські зв'язки з місцевою адміністрацією, місцевими організаціями громадянського суспільства; це сприяє поглибленню демократичної участі й залучення на місцевому рівні.
13-14 березня 2017 року у Сарненському районному ліцеї "Лідер" відбулася презентація Всеукраїнської програми "Демократична школа" та перші тренінгові заняття. У роботі тренінгових занять прийняли участь мер міста, заступник голови Сарненської РДА, заступник голови районної ради, батьки, учні та вчителі ліцею. Дякуємо за плідну роботу тренерам Оксані Салівончик та Олегу Серняку та всім учасникам тренінгових занять. І так, роботу розпочато. Попереду багато цікавого, але і велика відповідальність.
Тренінг для шкільних команд "Демократична школа"
З 13 по 16 лютого 2017 року у Львові проходив тренінг з освіти для демократичного громадянства і прав людини, розроблений на основі загальношкільного підходу до освіти спільною програмою Європейського центру імені Вергеланда, Міністерства освіти і науки України, Ради Європи та Міністерства закордонних справ Королівства Норвегія. У тренінгу взяла участь команда ліцею «Лідер» у складі Параниці Н.М. – заступника голови Сарненської райдержадміністрації, Колоїз Т.Г. – директора Сарненського районного ліцею «Лідер», заступників ліцею Іщук О.Р. та Дибач Т.А.
Головним завданням тренінгу було сформувати розуміння про те, що таке демократична школа відповідно до положень Хартії Ради Європи з освіти, напрацювати спільне бачення можливих демократичних змін на основі принципів, викладених у Хартії Ради Європи з ОДГ/ОПЛ.
Керівники та учасники тренінгу здійснили попередню оцінку ситуації в школі та визначали сфери, у яких школа хотіла б досягнути змін.
Демократія - це процес, який починається зі школи.
1 лютого у м.Києві відбулася конференція з нагоди початку другого циклу Всеукраїнської програми освіти для демократичного громадянства «Демократична школа». Серед 42 шкіл України, які пройшли відбірковий конкурс та виявили бажання працювати в цьому проекті і наш ліцей «Лідер». Директор ліцею повернулася з підписаною декларацією про співпрацю в даній програмі.
Програму реалізовує норвезька неурядова організація Європейський Центр ім. Вергеланда у співпраці з Міністерством освіти і науки України та Радою Європи з метою підтримати системні реформи у сфері середньої освіти в Україні. Для участі в конференції були запрошені директори шкіл, тренери та співорганізатори. Павло Хобзей, заступник міністра освіти і науки України, у своєму виступі зазначив, що провідна роль у зміні культури навчального закладу в процесі побудови нової української школи належить директору. Він також звернув увагу, що Програма допомагає будувати демократичний навчально-виховний процес на основі ціннісного і наскрізного підходу через побудову партнерств та демократизацію відносин у школі.
Ана Перона-Ф'єльдстад, виконавчий директор Європейського центру імені Вергеланда, побажала успіху керівникам навчальних закладів другої хвилі у їхній ролі "агентів змін" з втілення на практиці цінностей прав людини, демократії та верховенства права.
Програма спрямована на поглиблення культури демократії через демократичні зміни у школі і має на меті:
· підтримати демократизацію та децентралізацію шкільного врядування;
· сприяти розвитку демократичного середовища у школі на засадах цінностей прав людини і культурної багатоманітності, демократичної участі, рівності, поваги до людської гідності та мирного співіснування;
· сприяти реальному державно-громадському партнерству;
· спрямувати навчально-виховну роботу школи на розвиток демократичних громадянських компетентностей;
· підтримати процеси розвитку автономії школи та вчителя у питаннях самостійного визначення напрямків розвитку та формування змісту навчальних програм.
Програма передбачає співпрацю між школами, представниками місцевої громади (батьками) та органами самоврядування. Структура Програми сприяє налагодженню співпраці між школами-учасницями.
Декларації про співпрацю підписано. На колектив ліцею «Лідер» чекає багато цікавого але разом з тим і велика відповідальність. Тож побажаємо всім успіхів.