В гостях у ліцеї О. М. Авраменко доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, ведучий рубрики "Експрес-урок" та ін...

Date: 20 березня 2018 о 14:39, Refreshed 20 березня 2018 о 15:28
461 view

Учора, 19 березня  2018 року, в Сарненському районному ліцеї «Лідер» відбулася зустріч  учителів, учнів  із доцентом Київського університету   ім. Б.Д. Грінченка, автором і ведучим передачі «Загадки мови» на Першому каналі Національного радіо України, ведучим мовної рубрики «Експрес-урок» на телеканалі «1+1», автором підручників із української мови і літератури, методичних посібників для підготовки до зовнішнього незалежного оцінювання, державної підсумкової атестації з української мови і літератури Олександром Миколайовичем Авраменком.

Заслужений працівник освіти України завітав до Сарн на майстер-клас з теми: «Рецепти подолання функціональної неграмотності».

ЗНО – найактуальніша тема в усіх навчальних закладах. Як же його успішно випускникам скласти? На що потрібно звернути найбільшу увагу при підготовці до нього учням та вчителям? На ці питання і дав відповіді Олександр Миколайович. Майстер-клас, був спрямований на учнівську аудиторію.

Висловив Олександр Миколайович і своє ставлення до окремих форм роботи на уроці, зокрема групових. Зауважив, що найкращим показником опанування якісними знаннями є, на його думку, особистість учителя.

А ще Олександр Миколайович  розповів про те, як стати успішною людиною, наголошуючи, що успішні люди в Україні повинні говорити українською грамотно. Просто і цікаво, лаконічно і доступно – це рецепт для подолання неграмотності  від  Олександра Авраменка.

Кожен із присутніх отримав від Олександра Миколайовича цінні поради щодо успішного оволодіння українською мовою та, правильного слововживання й наголошування лексем.

Наприкінці зустрічі всі охочі мали можливість поставити гостеві запитання, отримати автограф та зробити світлини на пам᾿ять.

Атмосфера  зустрічі була позитивною  та невимушеною. Мовознавець контактував із присутніми,  розповідав цікаві історії із свого життя, мотивував випускників до вивчення української мови, наводячи приклади із життя відомих успішних українців, які усвідомили потребу в досконалому оволодінні державною мовою і почали її вивчати.

«Шануймо себе, дбаючи про чистоту своєї мови»,  – щодня рекомендує нам О.Авраменко з екранів телебачення. Тож давайте  дослухатися до цих слів і разом дбати про чистоту рідної мови.